Matematická olympiáda – krajské kolo kategorie Z9

Poté, co v lednu naši studenti v kategorii Z9 zcela ovládli okresní kolo (čtyři do 5. místa + postup do krajského kola pro další dva), vyrazili změřit své matematické znalosti a dovednosti do Liberce na krajské kolo, kterého se letos zúčastnilo celkem 31 soutěžících. S velkou radostí jsme přivítali zprávu, že i v krajském kole naši zástupci zcela dominovali a jako tým bylo početné družstvo GČL nejúspěšnější školou.

Nejlepší úmístění získaly Hanka a Anička Salavcovy, které vybojovaly 2. a 3. místo! Na 6. místě skončil Libor Šabaka, na 9. místě Adéla Havlačková a na 10.-14. místě Honza Rychtera. Je jistě zajímavé, že do 14. místa se umístili i dva zástupci ze základních škol našeho okresu a pouze dva zástupci libereckých gymnázií.

Kromě skvělého umístění zaujaly Hanka s Aničkou také tím, že byly o ročník mladší než všichni ostatní. Protože krajské kolo v matematické olympiádě je pořádáno až od kategorie Z9, přibraly si ke své letošní kategorii Z8 i účast ve starší kategorii, což mj. představuje i dvojnásobné množství práce nad domácími úlohami.

Všem našim počtářům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme spoustu dalších úspěchů.

R. Tulka