Juniorský maraton 2017 s postupem!

 Ve středu 19. dubna odjela skupina našich studentů do Liberce, aby se zúčastnila krajského kola juniorského maratonu. Ve hře byl boj o postup do celostátního kola, které se běží v rámci Pražského maratonu. Závod se běžel v centru města a těšil se velké pozornosti. Běžci se pustili do prvního kilometru tratě, která měřila 42 kilometrů a 195 metrů a deset účastníků si ji rozdělilo rovným dílem.

Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení Vít Mareš, Vít Nováček, Štěpánka Bisová, Jiří Hylmar, Adéla Veselá, Vojtěch Žák, Lucie Janoušková, Andrea Hejdová, Ludvík Kašpar a Pavel Šorf. Výbornou výkonnost prokázala především děvčata, Adéla Veselá a Štěpánka Bisová patřily mezi absolutní špičku startovního pole, ale s maximálním úsilím bojovalo celé družstvo. Výsledkem bylo čtvrté místo za třemi družstvy sportovního gymnázia Jilemnice, to však mělo zelenou kartu za loňské umístění na stupních vítězů v pražském finále, stejně jako Gymnázium dr. Randy z Jablonce nad Nisou, které nakonec skončilo za námi a tak naše škola postoupila s přehledem do finále, které se bude konat 7. května v Praze. Všichni zúčastnění zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a odpovědný kolektivní přístup, který přinesl naší škole tento sportovní úspěch.