Projektový den kvarty A – Den s hasiči a záchranáři

Dne 17.5.2017 se třída IV.A  zúčastnila projektového dne na stanici českolipských hasičů. Zažili jsme úžasný program. Ve skupinkách jsme absolvovali 4 různá stanoviště, kde jsme mohli dobře poznat a pochopit, co obnáší hasičské povolání, a naučit se tak něco o požárech, hašení, vyprošťování, záchraně, dopomoci, lezení atd. Nebyla to ovšem stanoviště se suchou teorií či pouhými ukázkami, ale studenti se aktivně podíleli na všech aktivitách.

Oblečeni v kompletní požárnické výbavě (včetně masek, dýchacích přístrojů či termovizí) zachraňovali z totálně zakouřeného prostoru, kde nebylo vidět na krok, přeživší. Účastnili se demontáže autovraku, vyzkoušeli si záchranu na laně, vyzkoušeli si způsoby přepravy raněných včetně okamžité lékařské pomoci a v neposlední řadě si zkusili i skluz po požární tyči do garáže k požární technice.  Tu si mimochodem posléze velmi podrobně doslova prolezli.

 A mně nezbývá než složit pochvalu pánům hasičům a poděkovat jim za velmi poučný a zároveň velmi atraktivní program. Děkujeme!

Mgr. Zbyněk Landa