Republikové finále OVOV 2017

Ve dnech 7. – 9. září 2017 se konalo v Brně na stadionech VUT republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

  Celý závod probíhal pod patronací olympijských vítězů Roberta Změlíka, Romana Šebrleho a Šárky Kašpárkové.

Závodilo se v deset disciplínách:

1. den: skok do dálky, hod 2 kg medicinbalem, shyby 2 min, přeskoky švihadla 2 min (30s vzad, 30s vpřed, 30s vajíčka a 30s střídání nohou) a závěrečnou disciplínou byl sprint na 60m.

2. den: trojskok snožmo z místa, kliky 2 min, leh – sedy 2 min, hod míčkem

(závěrečná disciplína byla volitelná – běh na 1000 m, plavání nebo dribling)

  Nechyběl zde ani bohatý doprovodný program jako např. zumba, autogramiády olympioniků, exhibice známých sportovců, pingpongová show a představení armády a policie ČR.

Na hladký průběh celého závodu dohlíželi příslušníci armády, policie a známí sportovci jako hlavní organizátoři.

  Byli jsme ubytováni na kolejích VUT, stravovali se v menzách, snažili se podat co nejlepší výkon  a bojovat o každý bod. Když se teď zamyslím, co mi to dalo, odpověď je jednoduchá:

Mám obrovskou motivaci do tréninku, a i chuť příští rok zabojovat o nejlepší místa, nakonec jsem byla 51. ze 110, tedy zhruba v polovině. Vím, že ty holky na předních místech nejsou neporazitelné.

Koneckonců nikdo není neporazitelný. Mimo jiné jsem si uvědomila i to, jak hluboké může být dno, kterého se při těžkých závodech dotýkáme a že tohle jsou ty závody, které nám zůstanou v paměti navždy.                                                                 

Dominika Nováčková 3AV