11. místo v ČR v matematické soutěži družstev

V pátek 23. listopadu se konal 7. ročník mezinárodní matematické soutěže Náboj v kategorii určené pro žáky ZŠ a příslušných ročníků víceletých gymnázií. Letos se soutěž konala v 52 místech ČR, Slovenska a Polska. Soutěž je určena pro čtyřčlenné týmy, které během dvou hodin řeší náročné úlohy z matematiky a fyziky. Atraktivitu zvyšuje nejen vzájemná spolupráce členů jednotlivých týmů, ale také to, že výsledky jsou uváděny online.

Naši studenti, kteří se soutěže účastní od 3. ročníku, dosahují pravidelně velmi pěkných umístění v celkovém pořadí. Zatím nejvýše se dostalo v letech 2016 a 2017 družstvo z letošní kvinty, které ve zmiňovaných ročnících obsadilo 15. místo v ČR. Letos jsme měli v soutěži opět dvě družstva – zkušenější kvartány a nováčky z tercie. Družstvo z kvarty (Martin Kaplánek, Jan Moravík, Tomáš Vomlela a Jan Zátka) se hned od začátku soutěže pohybovalo na předních místech celkového pořadí. Nakonec kluci vybojovali fantastické 11. místo v ČR (304 týmů) a 24. místo v mezinárodním žebříčku (987 týmů)!!!

Velké poděkování patří nejen soutěžícím studentům a studentkám obou družstev, ale také pořadatelskému týmu, který soutěž na našem gymnáziu bezchybně zajišťoval (Mirek Hanzelka z MFFUK, studenti ze sexty a 3.B).

R. Tulka