Úspěch florbalistek v krajském kole 2019

Po vítězství v okresním kole se florbalistky připravovaly na zápasy  krajského finále. Turnaj pro střední školy se konal 12. 3. 2019 v Liberci. I když všechna družstva v této kategorii jsou kvalitní, byly naše hráčky rozhodnuté  bojovat s nejlepšími týmy Libereckého kraje o co nejlepší výsledek.

     Favoritem turnaje  bylo družstvo Gymnázia a SPŠ Liberec, které ve svém středu má řadu ligových hráček, a svou roli splnilo – s přehledem zvítězilo. Další zápasy byly vyrovnané, do poslední chvíle se rozhodovalo o pořadí. Naše hráčky musely nastoupit do prvního utkání ihned po příchodu do haly bez řádného rozcvičení a to se i odrazilo na jejich výkonu. V dalších zápasech však ostatní překvapily rychlou hrou v útoku, pěknou střelbou i důraznou obranou. Družstvo Gymnázia Česká Lípa obsadilo v turnaji velice pěkné 3. místo. Pochvala za pěknou hru a reprezentaci školy patří všem hráčkám. 

Za reprezentaci Gymnázia Česká Lípa děkujeme:  Štěpánce  Bisové, Barboře Hluštíkové, Julii Drábkové, Kláře Pekárkové, Anu- Ujin Sugardojr, Anetě Pertlové, Michaele Macurové, Adéle Šinerové, Adéle Sztolárikové,  Anně Skočovské, Tereze Rybářové, Petře Zapalačové, Janě Rálišové, Nikole Soukupové.

Alena Mayová