EKOKŘEČCI opět zabodovali, do celostátního kola postupují mladší i starší !

 V sobotu 11. května se ve Zdislavě konalo krajské kolo soutěže Zlatý list, kterého se účastnili i studenti navštěvující přírodovědný kroužek Ekokřečci. Ten existuje při škole již sedmnáctým rokem. Činnost kroužku je velmi pestrá. Studenti se scházejí ve škole nebo vyrážejí do přírody, kde se snaží udělat něco užitečného. „Ekokřečci“ se účastní různých přírodovědných soutěží. Jednou z nich je i Zlatý list.

Soutěžní týmy v této soutěži zodpovídají otázky ze zoologie, botaniky, geologie, lesnictví, myslivosti, apod.  Součástí hodnocení je i obhajoba práce pro přírodu. Zlatý list  je dobrou přípravou i na ostatní přírodovědné soutěže. Letošní medailisté z krajských kol Ekologické i Biologické olympiády (Anička Schacherlová, Aneta Kuchařová, Veronika Vondráčková, Amálka Halamová, Nikola Malinská, Adéla Sztoláriková, Hanka Schauerová) jsou „bývalí Ekokřečci".

Studentům naší školy se podařilo v krajském kole soutěže Zlatý list zvítězit v obou kategoriích (v kategorii mladších jsme obsadili i 2. místo). Vítězná družstva postupují do národního kola, které proběhne koncem června u Telče.

Složení hlídek :
kategorie mladších
1. místo – Pavel Prokop, Míša Hrabalová, Katka Krejčová, Katka Policerová, Sandra Schacherlová, Uly Nováková
2. místo – Filip Sichrovský, Líba Baráková, Klárka Kirschnerová, Natálka Seifrtová, Rozárka Pokorná, Věrka Neumannová

kategorie starších
1. místo – Alenka Dudková, Alenka Hluštíková, Anička Jonášová, Vojta Kašpar, Štěpán Kašpar, Dáša Suchá

Děkujeme studentům za úspěšnou reprezentaci školy a postupujícím přejeme hodně štěstí v národním kole.
Lenka Tulková