Promrzlá stříbrná medaile

Ve středu 15. května se uskutečnil již 51. ročník celostátní atletické soutěže Pohár rozhlasu, který tradičně pořádá ZŠ Jablonné v Podještědí.

Okresní kolo proběhlo za vytrvalého deště, větru a velké zimy (teploměr nepřekročil 6 stupňů Celsia). Děvčata i přes velkou nepřízeň počasí podávala překvapivě skvělé výkony a řada z nich si vytvořila i osobní rekordy.

Z celkového počtu 11 škol okresu Česká Lípa jsme obsadili stříbrnou příčku, která pro nás bylo o to cennější, že jsme historicky porazili družstvo školy se sportovním zaměřením (ZŠ U Lesa z Nového Boru), a to o 1bod !!!!

Naše největší úspěchy v jednotlivých disciplínách byly následující:

Anička Sazamová z tercie (skok vysoký 134 cm) – byla nejlepší z celkového počtu 24 výškařek.

Adéla Měchurová ze sekundy byla dvakrát druhá nejlepší ze 30 závodnic (vrh koulí 3kg – 8,26m, skok daleký – 439 cm).

Dominika Nováčková z kvarty čtvrtá nejlepší ve skoku dalekém (427cm).

Kvalitních časů ve sprintu na 60m dosáhla děvčata Roos  Groesbeek (tercie) a Marina Holubová (kvarta),která skvěle zaběhla i trať na 800m. V neposlední řadě bych vyzdvihla 2. místo v závodu štafet na 4×60 m (celkem běželo 19 štafet), složení štafety: Roos Groesbeek, Dominika Nováčková, Anička Sazamová, Bára Košťálová.

Dalšími závodnicemi družstva gymnázia byly: Nadia Van Wassem, Veronika Pánková Lucie Marklová.

Všem děvčatům patří velký dík za dosažené výkony a perfektní reprezentaci školy.