PŘESPOLNÍ BĚH – VYHRÁLI JSME KRAJ A JEDEME NA REPUBLIKU😊

V polovině září se konalo na Rasově Hůrce v České Lípě okresní kolo závodů v přespolním běhu. Naši školu reprezentovala celkem 4 družstva. V silné konkurenci českolipských základních a středních škol jsme dosáhli výborných výsledků. Družstvo mladších žákyň ve složení: Alena Hlaváčková, Anežka Lischková, Karolína Raková, Darina Gembecová a Anežka Kafková obsadilo 4.místo (z deseti škol). V kategorii starších žákyň se naše závodnice umístily na pěkné stříbrné příčce. Družstvo starších žákyň reprezentovaly: Eliška Holubová, Adéla Kocmanová, Zuzka Herbstová, Karolína Černá a Klára Kirschnerová. Velké naděje jsme vkládali zejména do nejstarší kategorie středních škol. Družstva dívek i chlapců potvrdila svoje kvality, obě zvítězila a tím si vybojovala postup do krajského kola.

Do Jablonce nad Nisou, kde se 14. října konalo krajské kolo v přespolním běhu, jsme vyráželi za chladného a po celý den deštivého počasí. Svým profilem velmi náročná trať spolu s těžkým bahnitým terénem dala zabrat všem účastníkům závodu. O to příjemnějším překvapením pak byla umístění našich družstev v konkurenci středních škol Libereckého kraje, v jejichž řadách byli často zkušení závodníci ze sportů, jejichž základem je vytrvalost (zejména běh na lyžích). A jak jsme nakonec dopadli? SKVĚLE!

Družstvo dívek ve složení: Kateřinka Hadravová, Kateřina Petrová, Eliška Faltová, Klára Steinzová a Dominika Nováčková vybojovalo 2.místo.

Tým chlapců byl ještě o příčku lepší. Dosáhl na zlato a tím si zajistil postup do republikového finále, které se uskuteční 26. října ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě.

Naše gymnázium na republikovém finále budou reprezentovat tito borci: Tomáš Knejzlík, Jakub Pitoňák, Jiří Dlouhý, Ondřej Cmunt a Tomáš Tadlík.

Kromě výše zmíněných úspěchů v kategorii družstev jsme také dosáhli dvou absolutních vítězství v jednotlivcích! Těmi se stali Kateřina a Hadravová a Tomáš Knejzlík.

 Všem závodníkům děkuji za vzornou reprezentaci školy. A chlapeckému týmu budeme držet palce a přejeme úspěšnou účast na republikovém finále v Novém Městě na Moravě.

Kamila Chýlová (vyučující Tv)