Biologické akce v říjnu

Začátkem října vyrazili studenti navštěvující biologický seminář v rámci projektu Šablony II do Botanické zahrady v Teplicích. Pro většinu „neznámá botanická“ příjemně překvapila. Zasloužil se o to i výkon průvodce, díky kterému se studenti dozvěděli řadu nových věcí, ale zopakovali si také spoustu pojmů, což se jim může hodit k maturitě. 

Další biologicky zaměřenou akcí byla přednáška předního českého biologa Ing. Jaroslava Petra, DrSc., který vyučuje na čtyřech českých univerzitách. Několik studentů naší školy mělo možnost zúčastnit se jeho přednášky v Liberci. Název „Endokrinní disruptory“ zní možná složitě, ale v podání pana profesora Petra šlo o velmi zajímavou a srozumitelnou přednášku. 
Poslední říjnovou sobotu vyrazila skupina 26 studentů na brigádu do mokřadů v Jablonném v Podještědí. I když počasí příliš nepřálo, na aktivitě studentů se to nepodepsalo. Velké poděkování patří všem zúčastněným z tercie, kvarty, sexty a 2.B. 
Nakonec ještě zmínka o soutěži „Přírodovědný klokan“. Zatím známe výsledky školního kola, ale brzy bychom se měli dozvědět, jak dopadli naši studenti v rámci kraje. 
 
kategorie KADET (tercie, kvarta) 
1. místo – Jan Kaplánek (IV.A) 
2. místo – Lukáš Fedorko (IV.A) 
3. místo – Ondřej Martinec (IV.A) 
 
kategorie JUNIOR (kvinta, sexta, 1. a 2. ročníky) 
1. místo – Štěpán Kašpar (VI.A) 
2. místo – Adam Špindler (VI.A) 
3. místo – Vojtěch Kašpar (VI.A) 
 
Lenka Tulková