LOGICKÁ olympiáda

Anna Salavcová vybojovala 2. místo v krajském kole Logické olympiády, která proběhla v pátek 5.11. 2021. V aule Technické univerzity Liberec si „lámalo hlavu“ nad logickými úlohami asi 140 účastníků z kategorií A, B a C. Po dvou částech, z nichž každá trvala zhruba půl hodiny a důkladně prověřila soutěžící v přemýšlení, byly po 14. hodině známy výsledky. A naší delegaci zacinkala pomyslná medaile, protože prvních deset nejlepších řešitelů v každé kategorii si mohlo vybrat podle umístění jednu až tři ceny v podobě hlavolamů, logických stolních her a pod. 

V kategorii C (SŠ) se na krásném 2. místě umístila Anna Salavcová (třída oktáva A), její umístění zároveň znamená postup do republikového kola. V první desítce jsme měli ještě dva další studenty – pátého Adama Špindlera (sexta A) a sedmou Hanu Salavcovou (oktáva A). V druhé desítce řešitelů na 19.místě skončila Zuzana Dražková (1.B).

V kategorii B (žáci ZŠ 6.-9.tř., prima až kvinta víceletých gymnázií) nás reprezentovali 3 žáci. Filip Sichrovský (kvarta A) se umístil na 18. pozici, Jan Sanitrník (sekunda A) na 30. pozici a Martin Jenčík (sekunda A) na 35.-46. pozici. Všem našim žákům, kteří se krajského kola zúčastnili, patří náš obdiv.  

Mgr. Antonín Mestek