STŘÍBRO V KRAJSKÉM KOLE KONVERZAČNÍ SOUTĚŽE V ANGLICKÉM JAZYCE

17. březen 2022 se na Gymnáziu v České Lípě opět zapíše do dějin, tentokráte stříbrnou křídou! V libereckém Domě dětí a mládeže Větrník se tohoto pamětného dne konalo krajské kolo klání v anglickém jazyce kategorie IIB, určené studentům tercie a kvarty víceletých gymnázií, vyhlašované každoročně MŠMT. 

Naše reprezentantky se musely na pomyslných tatami vypořádat s dalšími dvaceti účastnicemi a prokázat své jazykové dovednosti ve třech disciplínách jazykového víceboje: poslechu, interaktivní konverzaci bez přípravy a zlatou třešinkou na pomyslném Yorkshirském pudinku popisem evokativní ilustrace s následnou palbou záludných otázek zkušebních komisařů. 

I v této talentem nabité konkurenci krajské úrovně se obě naše olympioničky skvěle umístily na konečné výsledkové listině a jedna z nich se dokonce postavila na stupínky vítězů úžasným druhým místem!  

 Blahopřejeme Janě Libuši Barákové ze třídy IV.A, která se umístila na skvělém 14. místě a Denise Šujanové ze III.A, která obsadila naprosto senzační 2. příčku. 

Mgr. Jan Poštolka