V letošním školním roce florbalistky opět v národním kole

Po vyhrané krajské eliminaci postoupily naše hráčky do národního kola florbalového turnaje   SUBTERRA CUP. Časně ráno 23. 3. 2022 odjížděla děvčata do Prahy – do sportovní haly v Bráníku, kde se již od 8 hodin konaly první zápasy ve skupinách, do kterých vítězná družstva z krajských turnajů byla rozlosována.

Naše skupina byla vyrovnaná. První utkání jsme prohrály, druhé vyhrály a ve třetím těsně před koncem druhého poločasu po nepřehledné situaci v brankovišti prošla do naší branky střela a zápas  skončil remízou. Ze skupiny naše děvčata do dalších bojů nastupovala jen díky horšímu skóre ze třetího místa.

V zápasech o konečné pořadí všechny naše florbalistky odvedly na hřišti velký kus práce.  Nejlepší hráčkou našeho družstva byla vyhlášena Tereza Seifrtová a po zásluze byla zařazena do all-stars týmu turnaje. Družstvo Gymnázia Česka Lípa v národním kole obsadilo pěkné 6. místo!

V turnaji nastoupily:

Tereza Seifrtová, Eliška Mojteková, Dominika Nováčková, Anežka Kirschnerová, Dagmar Suchá, Lenka Sigmundová, Lenka Machová, Anna Jonášová, Anna Sazamová, Lucie Smrčková, Adéla Měchurová, Adéla Šinerová, Sugardorj Anu-Ujin, Eliška Faltová a Viktorie Funke.

Alena Mayová