Chcete cestovat levně? 1.B připravila tipy, jak na to…

Cestujete rádi? Baví Vás poznávání nových kultur, ale nemáte prostředky na to, abyste platili drahé hotely, dopravu a stravování? Pak jste na tom podobně jako miliony studentů po celém světě a my pro Vás máme inspiraci.

Vše začalo článkem Travel on a Shoestring v posledním vydání časopisu Bridge, který v hodinách angličtiny používáme. Informace z článku studenti 1.B zpracovali do digitální podoby ve formě padletu, tedy digitální nástěnky s užitečnými radami a hlavně odkazy, které umožní nejen mladým cestovatelům ušetřit peníze, zjednodušit cestovní přípravy, ale také najít neobvyklá místa.

Najdete zde odkazy na aplikace či webové stránky, které nabízejí rady, jak rychle zjistit možnosti nejlevnější dopravy odkudkoli do jakékoli destinace na celém světě, jak najít restauraci doporučovanou místními obyvateli, jak přespat zdarma či levně kdekoli na světě, jak rychle najít bezplatné Wifi připojení a mnoho dalších odkazů. Jedna část padletu nabízí i odkazy, díky kterým je možné spojit cestování s příležitostnou či sezónní prací v zahraničí.

Studenti 1. ročníku pracovali na tomto projektu ve dvou hodinách angličtiny. Týmová práce na projektu vyžadovala kromě dovedností jako je komunikace v cizím jazyce, spolupráce, vyhledávání a ověřování informací také osvojení si digitálních dovedností, jako je sdílení informací prostřednictvím padletu, vkládání textu a odkazů, vytváření a sdílení QR kódů atd. Občas metodou pokus omyl, ale výsledek se, myslím, povedl.

Pevně věříme, že v níže uvedeném odkazu najde každý (i zatím jen potenciální) cestovatel užitečné rady a odkazy, padlet nabízíme volně ke sdílení.

https://padlet.com/triguinhoj/zouc26pgr1qtp3jw

 

 

 

 

Přejeme spoustu příjemných cestovatelských zážitků.

Jana Triguinho, vyučující AJ