Úspěch v krajském kole Středoškolského atletického poháru

V úterý 4. října 2022 proběhlo v Turnově krajské kolo Středoškolského atletického poháru. Naši školu na něm reprezentovalo družstvo složené z devíti dívek. Bohužel díky zdravotním indispozicím několika atletek, které v předcházejícím okresním kole podaly výborné výkony, jsme musely soupisku našeho družstva z velké části obměnit. 

 Přesto jsme do Turnova, kde nás čekala družstva škol mající ve svých řadách aktivní závodnice z libereckých, jabloneckých i turnovských atletických oddílů, odjížděly s nadějí na dobré umístění.  
A to se i podařilo! Děvčata podala velmi kvalitní výkony. V několika disciplínách jsme měly závodnice na medailových pozicích. Druhé místo mezi všemi atletkami kraje by obsadily Amálie Lorenzová ve skoku vysokém (výkonem 151 cm) a Jarmila Nováková ve vrhu koulí (9,04 m), na třetí příčku by dosáhla Adéla Měchurová (vrh koulí 8,86 m). I naše štafeta v běhu na 4×200 m svým velmi dobrým časem překvapivě obsadila ve velké konkurenci škol bronzovou příčku. A právě štafeta byla poslední disciplínou, která měla rozhodnout, zda se nám podaří získat bronz. I přes velkou snahu a bojovnost jsme nakonec obsadily v krajském kole nepopulární čtvrtou příčku. V kvalitní konkurenci je to ale určitě úspěch. 

 Naši školu reprezentovala tato děvčata: Amálie Lorenzová a Anna Černínová (obě z 2.B), Jarmila Nováková (1.B), Adéla Měchurová (6AV), Alena Měchurová a Kateřina Petrová (obě ze 4.B), Klára Steinzová (3.A), Marina Holubová (8AV) a Anna Šedivá (2.A). 

 Všem studentkám – atletkám děkuji za snahu, velkou bojovnost a vzornou reprezentaci naší školy. 

Kamila Chýlová (vyučující Tv)