Podzimní MaSo 2022

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak náročné by bylo zbudovat vlastní město? Na vlastní kůži si to vyzkoušeli žáci 6.-9. tříd, kteří se středu 9.11. účastnili soutěže MaSo. Tu pořádá vždy dvakrát ročně MatFyz a její průběh není tak úplně jednoduchý. Jak zkratka Matematická Soutěž napovídá, účastníci nejen řeší matematické úlohy, ale také doprovodnou hru. V ní musí využít své strategické dovednosti.

Tématem letošního podzimu bylo budování města. Soutěžní týmy mohly za virtuální peníze (získané za vyřešené úlohy) nakupovat budovy do svého města, které jim v průběhu hry vynášely body. Museli přitom mít na paměti, že některé budovy nelze kombinovat, jiné jsou naopak dohromady účinnější. Tým, který měl na konci devadesátiminutové hry nejvíce bodů, vyhrál.

Vítězem českolipského kola se letos stal tým zvaný L-TEAM ve složení Daniel Plechatý, Kryštof Škorpil a Jiří Urban z našeho Gymnázia (kvarta). Celkově skončili v republice 14.

Na krásném druhém místě se umístil tým Vajcák z Gymnázia v Teplicích. V něm soutěžili Václav Paneš, Václav Jelínek a Jakub Šašek, kteří se v republice umístili 21.

Třetí místo obsadilo opět naše Gymnázium, a to konkrétně tým Brumíci složený z Matěje Macka, Matěje Šmídy, Martina Jenčíka a Daniela Adama (tercie). Ti naše město proslavili s 35. místem v celém Česku.

Rychlé myšlení a strategii ale zapojili i organizátoři z řad studentů, kteří již od rána připravovali místnosti, cedulky, herní stanoviště či usazovali soutěžní týmy.

Za celý tým organizátorů bych tedy chtěla poděkovat paní učitelce Mrázové, pod jejíž záštitou MaSo proběhlo, a matfyzákovi Willymu Svobodovi, hlavnímu organizátorovi Českolipského MaSa.

Všem soutěžícím blahopřejeme a přejeme hodně štěstí do příštích ročníků!

Za tým pořadatelů

Alena Hluštíková