Okresní olympiáda z programování

Ve středu 15. března 2023 se tradičně na SPŠ v České Lípě uskutečnilo okresní kolo olympiády z programování. Stejně jako v minulých letech se soutěžilo ve třech kategoriích: žáci (prima–kvarta), mládež (střední školy) a programování mikrořadičů.

 V kategorii mládež naši žáci v konkurenci asi 15 studentů průmyslovky oboru informační technologie vybojovali slušné 5. (Filip Sichrovský, 5AV) a 6. (Ondřej Fiala, 4.A) místo. V kategorii mladších žáků jsme neměli v programování konkurenci, a tudíž si naši studenti rozdělili nejvyšší příčky: 1. místo: Kryštof Škorpil 4AV, těsně následován sdíleným 2. místem: Vítek Vakula 3AV a Jáchym Kuc 4AV. Kategorii mikrořadičů již tradičně opanoval Adam Špindler 7AV, který se umístil na 1. místě s plným počtem bodů, tentokrát spolu s kolegou z průmyslové školy. Velmi pěkné 2. místo si v této kategorii zajistil také Milan Vencl 3.B. V každé z kategorií naši žáci postupují rovněž do krajského kola.

 Všem úspěšným programátorům gratulujeme a držíme palce do krajského kola!

 Mgr. Jaroslav Rež