Březnová Lanterna Futuri 2023

Poslední týden v březnu se vypravilo 12 žáků z třídy 2.A do německého Grosshennersdorfu na projektový týden Lanterna Futuri. Lanterna je dlouhodobý projekt, do kterého je naše škola zapojena už řadu let a naši studenti se ho pravidelně účastní vždy v listopadu a v březnu.

Letos se měli možnost zúčastnit tří uměleckých dílen, a to filmové, divadelní a hudební. Společně s polskými a německými studenty pracovali, tvořili a bavili se pod vedením zkušených lektorů a překladatelů. Vyvrcholením jejich snah byl páteční večer, kde předvedli prezentaci toho, na čem pilně pracovali ve svých workshopech. Hudební dílna se dokonce vypravila k nám na gymnázium a uspořádala v pátek ve vestibulu úžasný koncert ze skladeb, které sami složili.  

Tento projekt je jedinečný v tom, že studenti mají možnost komunikovat v několika cizích jazycích, kooperovat v týmu, učit se vzájemnému respektu a projevit svou kreativitu. Naši žáci si odvezli spoustu zážitků a inspirace do budoucna. 

 Mgr. Jana Pěčová