Stříbrné florbalistky

Ve čtvrtek 21. dubna se ve sportovní hale v České Lípě konalo Okresní kolo ve florbalu dívek kategorie IV. (tj. tříd tercie a kvarty). Soutěže se celkem účastnilo sedm základních škol z celého českolipského okresu. Největším rivalem pro naše děvčata bylo jako již tradičně družstvo ze ZŠ M. Tyrše z České Lípy, se kterým jsme hrály hned úvodní zápas. Ten skončil remízou 1:1. S dalšími soupeřkami jsme už neměly tolik práce a oba zápasy jsme vyhrály, se ZŠ Doksy 3:1, se ZŠ Špičák 4:0.  

Z naší skupiny jsme tak do finálových bojů postupovaly z druhého místa. Ve finálové skupině jsme ale narazily na silná družstva ze ZŠ náměstí Míru Nový Bor a ze ZŠ Partyzánská Česká Lípa. I tato družstva jsme dokázaly porazit. Ve finálové skupině s námi bylo samozřejmě i družstvo z českolipské Tyršovky, ale do finálové tabulky se nám započítával vzájemný zápas ze základní skupiny, tj. remíza 1:1. Před posledním zápasem celého turnaje, který byl mezi Tyršovkou a ZŠ náměstí Míru jsme měly velké šance na postup do krajského kola. Stačilo, aby náš rival z Tyršovky nevyhrál svůj poslední zápas o více jak 4 góly. Věřily jsme v postup, jenže ZŠ M. Tyrše deklasovala novoborskou ZŠ náměstí Míru 5:1 a my byly smutné. K postupu chybělo opravdu málo… I stříbrné medaile na krku ale děvčatům moc slušely 😊. 

Družstvo našich dívek nastoupilo ve složení: Darina Gembecová, Anežka Kafková, Aneta Lisinová, Eliška Vondrová, Laura Krulichová, Khulan Gankhulung, Justýna Šmatová , Aneta Hojsáková (všechny z tercie), Veronika Sedláková a Anita Janů (obě z kvarty). 

Děkuji všem hráčkám za bojovnost a vzornou reprezentaci naší školy.  

 Kamila Chýlová (vyučující Tv)