Concours national 2023 de Lecture à voix haute

V pondělí 24. dubna se skupina čtyř studentů z naší školy vydala do Prahy do Francouzského institutu, který sídlí nedaleko Václavského náměstí. Konala se zde soutěž v recitaci ve francouzském jazyce a doprovodný recitačně-divadelní seminář. Naši žáci byli vybráni na základě školního kola, které proběhlo v březnu na našem gymnáziu.

Tato akce se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Je určena pro studenty francouzštiny nižšího i vyššího gymnázia. Cílem této soutěže je podpořit u mladých lidí zájem o francouzský jazyk, poezii a recitaci ve francouzštině, která ačkoli není jednoduchá, tak může znít v konečném zpracování velmi krásně a lahodit našemu sluchu. Tématem letošního ročníku byla poezie evropských básníků přeložena do francouzštiny. Naše gymnázium vzorně reprezentovali Jiří Pittner (4AV), Max Petrnoušek, Vojtěch Bogár (6AV) a Jan Novotný (8AV). Děkujeme! 

 Mgr. Jana Pěčová