Dvojitý úspěch v celostátním kole!

Letošní školní rok je opět rokem, kdy českolipští gymnazisté slaví v soutěžích nejrůznějších oborů postupy na nejvyšší, tedy celostátní úroveň. Do národního kola soutěže Zlatý list se chystají naši studenti z přírodovědného kroužku Ekokřečci. V září nás budou žáci reprezentovat v republikovém kole Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Žáci robotického kroužku výborně reprezentovali školu v celostátní RoboSoutěži. Na národní kolo olympiády v českém jazyce se připravuje naše studentka Alena Hluštíková a na celostátní klání v Poháru vědy se tento víkend vydají i naše školní týmy.

Nejen postup, ale i naprosto vynikající výsledek v celostátním kole soutěže v anglickém jazyce vybojovala Ema Vlčková z kvarty. Ema s přehledem zvítězila ve školním kole své kategorie II B určené žákům ročníků víceletých gymnázií odpovídajících 8. a 9. ročníku ZŠ. Vítězně ovládla i krajské kolo a v národním kole vybojovala naše doposud nejlepší 3. místo!

Podobný scénář jako Ema si letos napsala i studentka septimy Lenka Machová, která nás reprezentovala v kategorii III A určené žákům 1. až 3. ročníků gymnázií. I ona zvítězila ve školním kole a nechala za sebou všechny soupeře také v krajském kole. V republikovém finále obsadila výborné 5. místo.  

Oběma našim skvělým studentkám angličtiny blahopřejeme k vynikajícímu úspěchu a držíme pěsti všem ostatním!

Mgr. Petra Švajdová