Adam Špindler nejlepší z programátorů mikrořadičů v České republice!

Také v letošním roce se naši žáci zúčastnili soutěže v programování, přičemž Adam Špindler ze septimy, stejně jako v minulých letech, postoupil ve své kategorii programování mikrořadičů z druhého místa v krajském kole do kola celostátního.

To se konalo opět v Hradci Králové v pátek 23. 6. 2023 a z celé republiky postoupilo 16 žáků. Zadání letošní úlohy nebylo snadné, a dokonce část finalistů (mimochodem z prestižních škol), skončila s nulovým počtem bodů. To však nebyl Adamův případ. Spolu se sedmi dalšími se mu podařilo získat dvojciferné bodové ohodnocení, což by již samo o sobě byl výborný výsledek. Adam však mířil výš.

 Po mnoha letech, kdy se svému koníčku programování Arduina věnuje již prakticky od dětství, absolvoval v této soutěži již řadu ročníků. Do celostátního kola se poprvé probojoval už v tercii a byl v této kategorii patrně jedním z nejmladších účastníků. Již v minulých letech s přehledem porážel reprezentanty okolních průmyslových škol, a to přesto, že studenti se tam danému oboru věnují systematickou výukou. Adamova práce však spočívala především v samostudiu, vlastní píli a odhodlání se oboru věnovat, a o to jsou jeho výsledky cennější! Dosud nejlepším celostátním umístěním bylo Adamovo 5. místo v roce 2021. To už je však minulostí. V letošním kole se Adam Špindler s 28,5 body umístil v celé republice se svým řešením zaslouženě a po právu na příčce nejvyšší!

 Adamovi tak patří naše hluboká poklona a velká gratulace! Děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy a jsme si jisti, že své zkušenosti v této velmi žádané specializaci zúročí nejen v dalším studiu, ale i v budoucím profesním životě!

 Mgr. Jaroslav Rež, Mgr. Miloslav Sviták