Vodácký kurz 3A+3B

„Ahooj!“ ozývalo se na každém mostu, když všichni zdravili proplouvající gympláky na vodáckém kurzu. 

No a jak se jim to vlastně líbilo? 

Velmi! Svítilo sluníčko, voda byla osvěžující a po celou dobu vládla pohodová nálada. Nejenom že procvičovali své tělo během pádlování, zdokonalovali se i v komunikaci, protože k řízení lodi typu C2 je potřeba týmová práce háčka i zadáka. No a pokud komunikace není… vodáci do vody letí! Což se potvrdilo i některým posádkám, které si zaplavaly v povodí řeky Vltavy, konkrétně mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou. Jejich výpravu zkřížilo i pár jezů, které několik lodí zvládlo bez úhony sjet, pár lodí si chtělo vyzkoušet, jaké to je se lidově řečeno „cvaknout“ a dvě lodě si to elegantně nasměrovaly rovnou do korun mohutné lípy, která se romantickým způsobem pnula nad hladinu řeky a tam se rozhodly, samozřejmě vědomě, vykoupat. 

První den probíhal následujícím způsobem. Zkušení instruktoři ukazovali, jak správně obsluhovat loď, studenti přikyvovali hlavami a následně se u lipenské přehrady ozývalo „Uááááá!“ Ovšem velmi rychle pochopili, co musí dělat a plavba mohla začít!  

Druhý den se dostali do Českého Krumlova, kde si prošli muzeum a historické centrum města. Zakotvili zde na delší dobu, a tak se i třetí den odvíjel od prozkoumávání této památky UNESCO. Zašli si například na státní hrad a zámek s přilehlou zámeckou zahradou, do grafitových dolů nebo do muzea tortury, do galerie či podívat se na medvědy.  

Čtvrtý den se dostali do kempu Zlatá Koruna, kde společně u ohně stmelovali svoje vztahy a pomalinku se loučili se spaním ve stanech. 

Pátý a také poslední den se dostali až na vlakové nádraží, odkud nastoupili na vlak a dojeli zpátky domů. 

Celkově vzato panují velmi pozitivní vzpomínky a žáci děkují svým učitelům, že měli ty nervy to s nimi vydržet. Přejí i dalším budoucím ročníkům, aby se měly taky tak fajn! 

Z vlaku se s vámi loučí Natálie Wildmanová. „Ahoooj!“ 

 Autor: Natálie Wildmanová, 3.A