Historicky první medaile z republikového finále Olympijského víceboje

Tradičně se naše škola účastní největšího sportovního projektu v České republice tzv. Olympijského víceboje. 

Jedná se o projekt, který je určený základním školám a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií, které se do něj mohou s dětmi jednoduše zapojit v hodinách tělesné výchovy. 

Třídy na nižším stupni gymnázia plní v hodinách tělesné výchovy jednotlivé disciplíny tzv. Olympijského odznaku. (původním název byl OVOV – Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Ten založili dva naši olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle. Hlavním cílem odznaku je všestranný sportovní rozvoj dětí. 

Na základně výsledků získaných v hodinách tělesné výchovy pak vybíráme všestranně nadané žáky do hlavní postupové soutěže. V letošním ročníku bylo naše gymnázium velmi úspěšné. V kategorii družstev i jednotlivců jsme postupně prošli okresním i krajským kolem (viz článek zveřejněný 22.5.2023). Na začátku září nás čekala meta nejvyšší, a to účast v republikovém finále v Brně. V jednotlivcích nás na jihy Moravy reprezentovali Veronika Pavlů (z kvinty) a Michal Hřebík (ze sekundy). Ve dvou sportem doslova nabitých dnech, museli Veronika s Michalem absolvovat celkem deset disciplín. Oba dva si v silné konkurenci vedli skvěle a patří jim za to pochvala a velký dík. 

Michal ale přímo exceloval! Historicky poprvé získal pro naši školu v republikovém finále medaili, a to bronzovou, kterou vybojoval ve své kategorii v konkurenci celkem 31 závodníků z celé ČR. Boj o umístění tzv. na bedně trval až do poslední desáté disciplíny a Michalovi nechybělo mnoho bodů k tomu, aby z toho byla medaile stříbrná!  

Michalovi přejeme, ať mu sportovní forma vydrží a také v nadcházejícím ročníku zabojuje o republikové finále. A pokud se přidá i kousek štěstí, mohl by znovu vystoupat i na některý ze stupňů vítězů. 

Mgr. Kamila Chýlová