Středoškolský atletický pohár – vítězství v okrese, postup na kraj

Každoročně ve druhé polovině září probíhá mezi středními školami českolipského okresu atletické klání pod názvem Středoškolský atletický pohár.  

Naši školu reprezentovalo družstvo dívek, které po loňském úspěchu a obsazení prvního místa mělo opět velké ambice uspět a zajistit si postup do krajského finále.  

A povedlo se. Děvčata obhájila 1.místo a zajistila si postup do kraje! 

V konkurenci dalších tří středních škol (Obchodní akademie Česká Lípa, VOŠ a SŠ Nový Bor a Euroškoly z České Lípy) jsme zvítězily s poměrně velkým bodovým náskokem 6882 bodů před školou z Nového Boru (6171b.). 

Na úspěchu v okresním kole se podílely atletky: Kateřina Hadravová ze 4B (200m, 800m, štafeta), Terka Knejzlíková z 2A (800m), Anička Černínová ze 3B (60m, dálka, štafeta), Roos Groesbeek z oktávy (60m, štafeta), ze 2B: Jarmila Nováková (výška, koule, štafeta),Bára Štěpánková (60m, štafeta), Valerie Fišerová (koule),dále Adéla Měchurová ze septimy (dálka, štafeta), Zuzka Herbstová z kvinty (200m, štafeta), Terka Fořtová z 1B (200m) a z 1A: Daniela Váchová (800m) a Terka Holubová (výška, štafeta). 

3.října jsme se s děvčaty vydaly bojovat do Liberce na krajské finále Středoškolského atletického poháru. V kraji nás vždy čeká někdy až nerovný boj se středními školami Libereckého kraje v jejichž řadách jsou velmi často děvčata, která se na atletiku přímo specializují. Navíc bylo naše družstvo výrazně oslabeno o dvě atletiku trénující závodnice, které byly v té době na školním zájezdu ve Francii. Nakonec jsme obsadily hezké sedmé místo v kraji. 

V krajském finále naši školu reprezentovaly: Kateřina Hadravová ze 4B (200m, 800m, štafeta), Klára Steinzová ze 4A (60m,200, štafeta), Terka Knejzlíková z 2A (800m), z oktávy Roos Groesbeek  (60m, 200m št

afeta) a Anička Sazamová (60m,štafeta), dále pak Jarmila Nováková z 2B (výška, koule, štafeta), Adéla Měchurová ze septimy (dálka, koule, štafeta), Bára Šefková z 3B (dálka, štafeta) a z 1A: Daniela Váchová (800m) a Terka Holubová (výška, štafeta). 

Nejlepších umístění dosáhly v jednotlivých disciplínách Kateřina Hadravová, a to v běhu na 800m, s časem 2:19,88 byla Kateřina ze všech 22 závodnic nejrychlejší!! Pomyslnou třetí příčku ve skoku vysokém obsadila ve velké konkurenci Jarmila Nováková výkonem 144cm a hezké páté místo z celkem 16 závodnic ve vrhu koulí patřilo Adéle

Měchurové výkonem 8.89 cm. 

Děkuji všem děvčatům za vzornou reprezentaci školy. 

Kamila Chýlová