Bronzová DofE expedice 2023

Jako účastnice programu DofE – Cena vévody z Edinburghu jsme dokončily své aktivity a na závěr jsme měly za úkol zorganizovat expedici, na kterou jsme vyrazily o víkendu 14. a 15. října.

Ve skupině čtyř děvčat jsme absolvovaly dobrodružnou bronzovou expedici v krajině Hruboskalska v Českém ráji. Naše cesta začala v Sobotce, kam jsme přijely vlakem a pokračovala skrz vybrané pamětihodnosti v tomto kraji. Nejdříve jsme navštívily zámek Humprecht. Od něj nás čekala dlouhá cesta na Trosky, při které jsme stihly i zmoknout. K hradu Trosky jsme tak dorazily kapku rozmočené, ale spokojené. Našim dalším cílem byl zámek Hrubá Skála. Čekal nás ve své plné kráse, užily jsme si výhledy jak na skalní město, tak i na Trosky a okolní kopce. Unavené po celém dni jsme se už jen vydaly na místo přenocování a postavily si zde stany.

Večer i noc jsme zvládly v pořádku. Ráno nás čekala cesta na nádraží do Turnova a odtud jsme vyrazili za dalšími skalními vyhlídkami, na Kopicův statek a na zámek Valdštejn.

Víkendovou DofE expedici jsme zakončily v Turnově, odkud jsme vlakem unavené, ale spokojené a plné zážitků vyrazily směr domov.

 Zoe Prášilová, Kateřina Koky, Aneta Hojsáková, Marie Drchotová