Oslavili jsme Den studentstva

Ve čtvrtek 16. listopadu si celé gymnázium společně připomnělo Mezinárodní den studentstva.


Již od rána bylo možné zahájit den výbornou sladkou nebo slanou snídaní v cukrárně U Mary. Po  čtvrté a páté vyučovací hodině se gymnázium proměnilo v pestrou a hravou základnu. U šaten zpříjemnila chvíle nová kapela Školy rocku Kaffisers z 1. A a po nich zkušení matadoři ze čtvrtého ročníku, kapela Alloys.
Rozběhl se první ročník G kvízu. Paní učitelka Lenka  Česenková zhodnotila první ročník G kvízu, který pořádala se svými kolegy Antonínem Mestekem a Janou Pěčovou pro hravé studenty následovně: Proběhl první ročník G kvízu, dokonce za laskavé účasti RNDr. Jiřího Martínka, známého z televizního pořadu Na lovu pod loveckým jménem Doktor Vševěd. Pan Martínek soutěž uvedl bonusovou otázkou V kolika epizodách pořadu Na lovu vystupoval v roli lovce? Správná odpověď byla 132 a nejblíže byl tým Chňapíci, který si odnesl cenu v podobě podepsaných fotografií Doktora Vševěda.
Pak už pokračoval kvíz ve čtyřech kolech po dvou sériích pěti otázek na různá témata od znalostí historie 17. listopadu po hudební ukázky z animovaných filmů. Účastnilo se šest týmů. Ze 40 možných správných odpovědí jich 32 přinesl tým Šunkový nářez, který získal vyhranou mísu koblih od Saturnina.
Závěrečná bonusová otázka se ptala na počet epizod seriálu Pohádky z mechu a kapradí, nejbližší číslo tipl tým Česneková pomazánka, který vyhrál také malou sladkou odměnu.
Těšíme se na další pokračování G kvízu!
V tělocvičně se pod vedením paní učitelky Mayové střílelo na přesnost. Nejvíce bodů v kategorii jednotlivci získal Viktor Václav Rejnart ze sekundy. Ze tříd nižšího gymnázia se nejlépe trefovala prima a z vyššího pak 1. A. Největší účast na této disciplíně byla ze septimy. Pan učitel Rež, garant závodů robotů shrnul robotí klání takto: Tak jako v minulém roce i letos si současní primáni z kroužku robotiky pod vedením Aničky Hnídkové z kvarty připravili pro své spolužáky závody LEGOrobotů. Chodbu na třetím patře tak zaplnily dvě identické dráhy s několika překážkami, které musel soutěžící, pokud možno bez nehody a na čas, projet do cíle. Robot se řídil aplikací v telefonu přes Bluetooth. Už od počátku bylo jasné, že organizátoři budou mít letos plné ruce práce. Zájemců o soutěž bylo leckdy více než robotů a občas bylo nutno si chvíli počkat, než na účastníka vyšla jeho jízda. Krom tradičně vysoké účasti primánů a dalších členů z robotiky se letos do klání zapojili i někteří starší žáci. Základní kolo umožnilo po krátkém tréninku každému účastníku dvě ostré jízdy, z nichž se započítala ta s lepším časem. Sedm nejlepších pak postoupilo do finále, kde se soutěžilo dalšími dvěma jízdami, ovšem tentokrát se započítaly časy obou jízd. Kolem půl třetí pak naše škola poznala letošní vítěze a je obdivuhodné, že Jan Kmínek ze sekundy i přes napínavý závěr nakonec obhájil své zlato z loňského roku. Všem organizátorům děkujeme za pěkně připravenou soutěž a vítězům gratulujeme k úspěchu! Soudě, dle řady diváků, kteří si počkali na finále, ač sami už vypadli, věříme, že robotické klání si nakonec užili všichni zúčastnění.
Výsledek soutěže:
Jan Kmínek, 2AV
Petr Jaška, 2AV
Daniel Foreth, 1AV
O studentském dni si studenti z oktávy s paní učitelkou Triguinho zahráli konverzační hru Getting to know you. Přijďte si ji příště zahrát i vy… Mexická studentka Zozoaga Ramos ze 3. B žijící tento školní rok u nás v České Lípě si připravila pro spolužáky a učitele zajímavou prezentaci o své krásné a exotické zemi. Zimní radovánky si naopak užili studenti na bruslení, kam se vydali spolu s učiteli Zbyňkem Landou, Tomášem Edlem a Kamilou Chýlovou. A že si bruslení všichni užili je poznat z fotografií v galerii.
V učebně výtvarné výchovy šikovní malíři zachytili svou kresbou podzim. Napínavý byl souboj ve volejbale v tělocvičně, kde se proti sobě utkal tým učitelů a studentů.

Děkujeme Zoje Panáčkové, autorce  povedeného, originálního plakátu, který se stal tváří našeho dne.

Autory fotografií  v galerii jsou pan Miloslav Sviták, Zoja Panáčková, Matyáš Kecek,  kolektiv bruslařů ze zimního stadionu a Květa Menclová.

Děkujeme vám všem za zapojení a vytvoření moc hezké atmosféry v průběhu celého dne.