Úspěch florbalistek z kvarty a tercie v okresním kole

Okresní kolo ve florbalu pro dívky se konalo 12. 12. 2023 v českolipské sportovní hale. Přihlášená družstva jednotlivých škol byla rozlosována do dvou skupin, z nichž první dva celky postupovaly do finále.

Naše hráčky nastoupily k prvnímu zápasu ve skupině s velkým odhodláním. Soupeřky jsme překvapily rychlou hrou v útoku i důraznou obranou, několik pěkných zákroků předvedly i brankářky. Hned v úvodních minutách vstřelily několik branek a zajistily si vítězství. Další dvě utkání měla obdobný průběh. Opět jsme vyhrály. V posledním zápase byla hra od jeho začátku vyrovnaná, měly jsme dokonce i územní převahu, ale nepodařilo se nám vstřelit branku. Naopak po prvním úniku se z branky radovaly soupeřky. Naše děvčata předvedla řadu pěkných akcí, bojovala o každý míček, ale zvítězit se jim nepodařilo. Do finálových bojů jsme tedy postupovaly z 2. místa. Ve finále jsme všechna utkání vyhrály. Je škoda, že prohraný zápas ze skupiny se započítával do závěrečného pořadí. Tým Gymnázia Česká Lípa obsadil v okresním kole velice pěkné 2. místo a pochvala za reprezentaci školy patří všem hráčkám.

Gymnázium Česká Lípa reprezentovala tato děvčata: Darina Gembecová, Anežka Kafková, Justýna Šmatová, Aneta Lisinová, Eliška Vondrová, Gankhulug Khulan, Anežka Beránková, Anežka Lischková, Klára Petrnoušková, Karolína Raková, Šárka Struppová, Viktorie Treutnerová, Tran Thi Nuong a Petra Chytrá.

Alena Mayová