Florbalistky v krajském kole turnaje SUBTERRA CUP opět první

    Po vítězství v okresním kole turnaje SUBTERRA CUP se družstvo florbalistek začalo připravovat na kolo krajské, které se konalo 17. 1. 2024 v Liberci.Do sportovní haly jsme dorazily od vlaku po začátku turnaje, úvodní zápas tak už byl v plném proudu.  Měly jsme čas trochu okouknout soupeřky a po krátkém rozcvičení začal náš první zápas. Od počátečního hvizdu jsme měly převahu a s přehledem jsme vyhrály.  Do dalšího utkání naše hráčky nastupovaly s přesvědčením, že si vítězství nenecháme vzít, a tím rozhodneme o postupu do republikového kola. V prvních minutách hry nás ale soupeřky překvapily – po rychlých rozehrávkách a chvilce nesoustředění jsme prohrávali 2:0. Děvčata však zabojovala, hra se zklidnila, důrazně jsme bránily, přesně rozehrávaly útoky a první poločas skončil remízou. Ve druhém poločase jsme góly dávaly jenom my. Naše družstvo zaslouženě vyhrálo všechny zápasy a postoupilo již po čtvrté za sebou do národního kola, které se bude konat v Praze.

    Za povedenou hru a pěknou reprezentaci gymnázia zaslouží všechna děvčata pochvalu!   

    V turnaji naši školu reprezentovaly: Dagmar Suchá, Lenka Sigmundová,  Adéla Měchurová, Kateřina Hadravová, Viktorie Funke, Natálie Seifrtová, Karolína Šorfová, Anna Sazamová, Anna Šedivá, Kateřina Koky, Klára Kirschnerová, Sára Bartošová, Karin Lesage,  Ema Šmatová a Sandra Schacherlová.

Velké poděkování za vedení, motivaci a doprovod patří také paní učitelce Aleně Mayové.