Výměny mládeže v roce 2023

Spolupráce s neziskovou organizací Brno for you  již probíhá více než 10 let. Je dobře, že po určité přestávce způsobené pandemií Covid mají opět naši studenti možnost vyjíždět na domácí nebo zahraniční výjezdy financované z prostředků Erasmus+. Této možnosti využilo více než 15 studentů naší školy a následující tři projekty ilustrují, jaká rozmanitá témata se na výměnách řeší a prožívají.Výměna mládeže nazvaná Self – love through objectives v Moravci v České republice v červenci 2023 byla zaměřena na otevření dialogu o duševním zdraví a sebevědomí mládeže podporovaného neformálním vzděláváním a rozvojem digitálních dovedností. Tři naše studentky se měly možnost tohoto projektu zúčastnit a vedle projektových aktivit i procvičit své jazykové schopnosti s účastníky z dalších členských zemí EU.

Výměna mládeže  s názvem Be Weatlhy se uskutečnila v říjnu 2023 v Kopparbergu ve  Švédsku. Jejím cílem bylo zapojit mladé lidi do tématu finanční gramotnosti, posílit jejich finanční dovednosti a sdílet zkušenosti na mezinárodní úrovni. Účastníci se zapojili do interaktivních aktivit a diskuzí vedoucích k lepšímu porozumění světu financí.

Výměna mládeže Spray school v Poroníně v Polsku proběhla v listopadu 2023 Byla věnována umění, graffiti, komunitní i tvůrčí práci. Projekt nabízel možnosti výtvarného vyjádřen i workshopy, které vedli sami účastníci.

Jak tyto projekty hodnotí sami naši účastníci?

PROJEKT SELF -LOVE THROUGH OBJECTIVES REPORT

Projekt se věnoval sebelásce, ale také jsme diskutovali o sociálních sítích, jak je důležité neporovnávat sebe s příspěvky sdílené na sociálních sítích, protože ne všechno, co vidíme, je skutečný. K tomu jsme měli zajímavý úkol, který nám pomohl si uvědomit, že všechno, co zveřejníme na sociálních sítích, tam zůstane a ostatní si to mohou jednoduše dohledat. Nejvíc se mi na projektu líbila přednáška o fotografovaní a s tím navazující dvě zadaní. Jedno z nich byla práce na kampani s tematikou sebelásky. To bylo pro mě moc zajímavý.

PROJEKT BE WEALTHY REPORT

Na projektu Be Wealthy, který se konal ve Švédsku v malé obci Kopparberg jsme měli možnost strávit týden se skupinou lidí z různých koutů Evropy od Španělska až po Rumunsko, Česko a Švédsko. Za tu dobu jsme se všichni vzájemně sblížili a prožili spolu spoustu zážitků, na které každý z nás jistě bude rád vzpomínat. Každý den byl plný zábavných aktivit, které nám rozšířily vědomosti o finanční gramotnosti a dokázaly nám přiblížit koncept bohatství. Mimo to jsme měli v odpoledních hodinách čas na to si prohlédnout okolí Kopparbergu a jeho krásnou přírodu. Měli jsme čtyři večery, které byly určeny pro každou ze skupin, aby připravili jejich kulturní jídlo a následně i prezentaci o jejich zemi. Všichni jsme měli příležitost dozvědět se více o jiných kulturách, a i ochutnat jiná jídla. Poslední den jsme pořádali workshopy pro veřejnost, do kterých jsme zakomponovali vědomosti, které jsme za ten týden nasbírali.

PROJEKT SPRAY SCHOOL REPORT

The participants could practice their spoken and written form of English, as the entire project was held in the English language. This project was full of experiences, knowledge, fun, but also challenges.🤍

We thank the Polish organizers and the Yellow Sheep Foundation for a great cooperation and an interesting project. 🫶🏻

At the same time, we thank the Czech organization Brno for you for the opportunity to participate in such a project.

Odkaz na FB organizace Brno for you , kde najdete další informace o projektech.

https://www.facebook.com/brnoforyou/?locale=cs_CZ

Mgr. Martina Šimánková