Konverzační soutěž v anglickém jazyce v kategorii VG II

V úterý 6. února 2024 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce v kategorii II A. Zúčastnilo se ho čtrnáct studentů z tercie a kvarty. Po vyhodnocení úvodního poslechového testu na úrovni B2 postoupilo do užšího výběru osm kandidátů. V druhé konverzační části se soutěžící představili, vyjadřovali se k různým tématům a popisovali obrázky. V letošním ročníku soutěže se tradiční porota pro tuto kategorii ve složení Jana Triguinho a Tomáš Hoskovec rozrostla o rodilou mluvčí Madison Hales z amerického Michiganu, která v tomto školním roce na naší škole působí jako asistentka a lektorka anglického jazyka v rámci Fulbrightova programu.  

Výkony soutěžících byly velice vyrovnané, takže bylo nakonec pro porotu těžké vybrat tři nejlepší. Těmi nakonec jsou Anna Lucie Hnídková z kvarty na třetím místě, Barbora Zajícová z tercie na druhém místě a Martin Jenčík z kvarty na místě prvním. Martin Jenčík bude naši školu reprezentovat v krajském kole, které se bude konat březnu v budově Krajského úřadu Libereckého kraje. Gratulujeme!

Mgr. Jana Triguinho, Mgr. Tomáš Hoskovec, Madison Hales