Přednáška o jaderné energetice

Současná situace na poli výroby elektrické energie a zásobování teplem naznačuje nutnost využívání jaderné energetiky ve větším měřítku. Tato „jaderná renesance“ se neobejde bez odborníků na tuto problematiku, kterých se v současné době začíná nedostávat.

I když se nejedná pouze o odborníky přímo na jadernou energetiku, ale obecně odborníky všech technických oborů, je zřejmé, že právě jaderní inženýři budou tvořit jádro týmů, které se budou věnovat vývoji a výstavbě nových jaderných bloků pro Českou republiku.

Na svých stránkách prezentuje Fakulta strojní ČVUT v Praze svůj navazující magisterský studijní program: Jaderná energetická zařízení.

Ve středu 7. 2.  nás navštívil náš bývalý student Vilém Hron společně s kolegyní Alžbětou Endrychovou, oba absolventi Fakulty strojní ČVUT v Praze, aby studentům v rámci programu Cenelín (https://www.cenelin.org/home/) přiblížili téma využití jaderné energie v ČR.

Poutavou formou prezentovali, jak fungují naše jaderné elektrárny, představili vize do budoucna.

 

V případě zájmu o další akce můžete sledovat profil ústavu energetiky: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054535266068

 

Bylo to prima, děkujeme za návštěvu a zajímavé informace.

Mgr. Monika Váňová