FOTOSOUTĚŽ „SVĚT (JE) CHEMIE!“ ZNÁ SVÉ VÍTĚZE ZA ROK 2023

Ve čtvrtek 15. února 2024 proběhlo na VŠCHT Praha vyhlášení vítězů 14. ročníku chemické fotosoutěže. Jejímž úkolem je zachytit chemickou látku nebo chemický děj.Chemie je jazyk, kterým popisujeme vše, co okolo vidíme, slyšíme, chutnáme nebo cítíme. Světa bez chemie není. Chemie tvoří vše, od hvězd a galaxií až po zrnka písku. Chemické procesy neustále probíhají a stojí za vším, co jen je možné v čase – růst, život, proměna. Podívejte se na svět kolem sebe hledáčkem chemie a pokuste se její specifický kus zvěčnit fotografií!“

Uplynulý ročník byl pro českolipské gymnazisty opět úspěšný.  

V prvním kole soutěže v kategorii do 18 let oslovila porotu fotografie s názvem „Zasněžený les“ a Klára Cebulová (3B) získala 2. místo.  

Po slavnostním vyhlášení si ocenění účastníci vychutnali science show v podání studentů VŠCHT Praha, prohlédli si výstavu soutěžních fotografií v respiriu školy a přesunuli se do laboratoří, kde absolvovali workshop s mikroskopy.  

Děkujeme všem studentům za fotografie zaslané do soutěže a reprezentaci školy. Kláře blahopřejeme.

Pokud máte ve svých mobilních telefonech nějaké zajímavé snímky, pošlete je do jubilejního 15. ročníku, který byl právě vyhlášen.    https://www.vscht.cz/spoluprace/skoly/pro-zaky/fotosoutez)

Mgr. Pavla Machová