Okresní kolo Olympiády z programování

V pátek 15. března 2024 proběhlo na Střední průmyslové škole v České Lípě tradiční okresní kolo soutěže v programování.Olympiáda je členěna do tří kategorií: programování žáků (prima–kvarta, resp. II. stupeň ZŠ), programování mládeže (střední škola) a programování mikrořadičů.

V kategorii žáků obsadili naši studenti všechna čelní místa, včetně tří nejlepších a zbývající dva účastníky z českolipské základní školy ponechali s výrazným bodovým odstupem za sebou. Naši mladší žáci tak patří ve své věkové kategorii mezi nejlepší programátory na Českolipsku. V kategorii mládeže vybojovali naši studenti v nelehké konkurenci českolipské průmyslovky, kde je programování hlavním oborem výuky, cenné třetí a čtvrté místo. V kategorii mikrořadičů reprezentoval naše barvy již tradičně Adam Špindler, který jen o fous „přenechal“ první místo svému kamarádovi z průmyslové školy.

Děkujeme všem účastníkům za dobrou reprezentaci školy, gratulujeme k výborným výsledkům a držíme palce všem postupujícím  do krajského kola!

Mgr. Jaroslav Rež

kategorie žáci

  1. místo – Adam Dan
  2. místo – Horký Radovan
  3. místo – Vakula Vít

kategorie mládež

  1. místo – Turek Pavel 6AV
  2. Hřebík Matyáš – 7AV

kategorie mikrořadiče

  1. místo – Špindler Adam