JARNÍ MASO NA GYMNÁZIU

V úterý 14. května se pořádalo u nás na škole druhé MaSo tohoto roku. MaSo je zkratka pro Matematickou Soutěž, která se pořádá pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Soutěž se pořádá dvakrát ročně a stejně jako podzimní MaSo i toto se vydařilo.
Soutěž je netradiční, protože nejde jen o počítání příkladů. Soutěžící tvoří týmy a za vypočítané příklady dostanou body do hry. Vyhrává tým, který si nejlépe poradí se hrou a po ukončení hry bude mít nejvíce bodů. Hra je pokaždé jiná a tentokrát se stavěly železnice a přepravovali se cestující po evropských městech.
Do České Lípy se dostavilo 31 týmů. Soutěžily týmy jak z gymnázií, tak ze základních škol a všichni si se hrou a příklady moc hezky poradili. Zavítaly k nám známé tváře, ale přijelo i mnoho nováčků.

Velké díky patří paní učitelce Haně Mrázové a Willymu Svobodovi, který k nám zavítal z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy jako jeden z organizátorů. No a jak to celé dopadlo?

Na 3. místě se umístil tým Náměšťáci ze ZŠ Nový Bor nám. Míru, který vyhrál podzimní MaSo. 2. místo obsadil tým z našeho gymnázia ve složení Igor Frantsev, Šimon Kunca, Michal Hřebík, Jakub Veselý s názvem Opálený steaky. Kluci se (v trochu jiném složení) účastnili i podzimního MaSa, kde obsadili 3. místo. Své znalosti tedy potvrdili a obhájili si stupně vítězů i tentokrát. No a vítězem se stal tým ze ZŠ 5. května Liberec. Vítězům gratulujeme a všem týmům moc děkujeme za účast. Doufáme, že jste si to užili a budeme se na vás těšit v příštím školním roce.
MaSu zdar!
Veronika Pavlů 5AV