Regionální kola Poháru vědy 2024

Již čtvrtým rokem se naši žáci účastní soutěže Pohár vědy. Tato soutěž se skládá ze tří měsíčních korespondenčních kol. V průběhu měsíců ledna až března se družstva žáků nižšího i vyššího gymnázia zabývala chemickými a fyzikálními pokusy na téma Zahrada. V každém kole splnili tři zadané úkoly, které zpracovali do dokumentu a odeslali k hodnocení. V první polovině dubna pak netrpělivě vyhlíželi závěrečné hodnocení a tabulku postupujících týmů. Povedlo se! Oba českolipské týmy dostali možnost představit svoje další experimenty v online regionálním kole. Online regionální kolo pro kategorii SŠ se konalo 9. 5. 2024, tým tvořili Adam Eichler, Klára Cebulová, Lenka Daniela Bláhová, Lucie Nyklová a trochu jim chyběl Šimon Janoušek, který se podílel na úkolech korespondenční části, ale regionální kolo nemohl absolvovat. Pro kategorii 2. stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií se regionální kolo konalo 14. 5. 2024 a svůj experiment v něm prezentovaly Antonie Nováková, Julie Škorpilová, Bára Švajdová, Tereza Urbancová a Štěpánka Vávrová. Při vyhlašování výsledků vždy před notebookem panovala euforie a nadšení, protože oba týmy postupují do celostátního finále, které se koná 14. – 16. 6. 2024 v Praze.
Pro oba týmy to znamená ještě spoustu práce a příprav. Na ústřední kolo si totiž budou muset připravit nový experiment, který ještě v průběhu soutěže týmem nebyl odevzdán či prezentován a všechny pokusy z korespondenčních kol.

Děkujeme za dosavadní odvedenou práci a výbornou reprezentaci školy. Přejeme spoustu energie a elánu při přípravách na ústřední kolo.

Mgr. Pavla Machová