PŘÍRUČKA DOBRÝCH NÁPADŮ A PŘÍKLADŮ ZE ZAHRANIČÍ JE ZVEŘEJNA

Projekt programu Erasmus+ Škola a učitelé 21. století, který na naší škole probíhal dva roky, byl k poslednímu školnímu dni dokončen. Za dva roky  se 15 účastníků z řad pedagogů a vedení školy zúčastnilo celkem 20 mobilit, na kterých se seznamovali s inovacemi v oblasti vzdělávání, s užitečnými digitálními technologiemi a aplikacemi, zjišťovali, jak vzdělávání funguje v dalších evropských zemích a sbírali cenné zkušenosti. 

Na základě těchto výjezdů jsme vytvořili 2. díl Příručky dobrých nápadů a příkladů ze zahraničí. 

Příručka má pět kapitol, v té první Dojmy z cest se přispěvatelé podělili o osobní postřehy ze svých výjezdů. V druhé kapitole nazvané Ukázkové vyučovací hodiny pak nabízíme postupy a návody, jak vést hodiny různých předmětů atraktivně, a hlavně jak v nich vést studenty k procvičování  dovedností pro 21. století. Ve třetí kapitole, Odkoukáno odjinud, shrnujeme zkušenosti z návštěv zhruba patnácti škol v zahraničí. Čtvrtá kapitola, Zajímavé zdroje a odkazy, pak nabízí to nejlepší, nejužitečnější a nejpřínosnější z digitálních platforem, aplikací a jiných internetových zdrojů pro výuku. V poslední kapitole s názvem Přehled poskytovatelů mobilit nabízíme popis všech zahraničních škol a organizací, jejichž služeb jsme v našem projektu využili.

Naše příručka je již dostupná online na našich webových stránkách zde. Pevně doufáme, že si najde cestu k zájemcům o moderně pojatou výuku a také k těm, kteří se podobných projektů budou někdy v budoucnosti chtít zúčastnit a naše zkušenosti jim tak budou užitečné.

Mgr. Jana Triguinho

Koordinátorka projektu

Čtenáři z primy svůj souboj nevzdali

Na začátku roku 2020 byla letošní prima A přihlášena do čtenářské soutěže s názvem „Souboj čtenářů 2020“ pod záštitou společnosti Svět knihy (kampaň Rosteme s knihou), která je věnována žákům 6. tříd ZŠ a prim víceletých gymnázií. Žáci měli za úkol nejen přečíst jako třída 5 zadaných knižních titulů vhodných jejich věku, ale také zapsat si co nejvíce detailů, postřehů a informací z dané četby do svých poznámkových bloků. Pokračování textu Čtenáři z primy svůj souboj nevzdali

VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA ASTRONOMICKÉ OLYMPIÁDY – ÚSPĚŠNÁ OBHAJOBA?

Po loňském velkém úspěchu v krajském kole Astronomické olympiády jsme letos tajně doufali ve zlepšení a napjatě čekali na výsledky letošní. Ty se objevily se zpožděním až minulý týden. Ale čekání se vyplatilo. Ve všech čtyřech kategoriích vyhráli žáci naší školy. Pokračování textu VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA ASTRONOMICKÉ OLYMPIÁDY – ÚSPĚŠNÁ OBHAJOBA?

Rekordní počet medailí v soutěži ChemQuest

Když se naši chemici začali chystat na letošní ročník soutěže ChemQuest, měli nadšení tvořit a zkoušet nové věci, elán na vymýšlení různých scénářů a hlavně velké odhodlání vybojovat pro svůj tým co nejlepší pozici. Jejich úkolem bylo vymyslet, zrealizovat a natočit sérii pokusů na téma Chemie a životní prostředí v kategorii ZŠ a na téma Chemie a doprava v kategorii SŠ. Pokračování textu Rekordní počet medailí v soutěži ChemQuest