Projekt Let´s play tolerance

 Osm studentů z vyššího gymnázia vyjelo třetí týden v září na projekt Let´s play tolerance v polském Bedzinu. Projekt byl hrazen z prostředků Erasmus+, byl zaměřený na problematiku lidských práv  a naše škola dostala možnost se do tohoto projektu zapojit  díky mnohaleté výborné  spolupráci s neziskovou organizací  Brno for you.  O tom,  jak byl projekt přínosný  pro naše studenty, jaká  skvělá atmosféra tam byla, svědčí  i postřehy našich studentů (v českém jazyce) a dalších účastníků (v angličtině).

….17. září  jsme se vypravili do polského Bedzinu za účelem navázaní nových partnerství, učení se toleranci a poznání jiných kultur a náboženství. Účastníci osmidenního projektu přijeli ze čtyř různých zemí – České republiky, Turecka, Polska a Maďarska. Celý pobyt probíhal v příjemné atmosféře, a to díky super kolektivu a zábavným a hlavně originálním workshopům. Samotné workshopy byly zprvu v podobě diskusí  a později i ve stylu improvizačního divadla, které jsme zakončili představením před tamější střední školou.

…Projekt jsem si moc užila, poznala jsem nové lidi i zvyky a zlepšila si svoji angličtinu. Domů jsem si přivezla spoustu nových zážitků.

…Projekt se mi velmi líbil, vše bylo naprosto dobře zorganizované, stále se něco dělo nového a přístup lidí k tomu všemu byl úžasný.

…Guys, it was such an incredible week. I can truly say that it has been one of the best weeks of my entire life. Thank you for every national evening, every improvisation and every single "bloff". It was pleasure to be part of this project and I'm so grateful that I had this oportunity to meet you. I already miss you! Hope to see you soon! 

…I really miss u guys!! Take care everybody and i hope we will see each other again. Huge huge hug for everyone! If u would like to come to Hungary just tell me.

    Projektu v Polsku se naše škola zúčastnila již podruhé. Projekty jsou na vysoké úrovni, tentokrát hlavní leader byl ředitel improvizačního divadla, který vedle perfektní angličtiny účastníky naučil  celou řadu improvizačních technik, vedl je k otevřenosti a sebevyjádření.  Vystoupení na střední škole ve stylu televizního pořadu ,,Whose line is it anyway, (v Čechách ,,Partička" ), bylo podle studentů tamější školy jednou z nejzajímavějších akcí, která tam kdy proběhla. Nejvýraznější částí tohoto vystoupení byla taneční choreografie na píseň vyzdvihující  statečnost a nutnost postavit se zlu. Vzhledem k tomu, že projekt probíhal ve městě Bedzin, ze kterého bylo v období druhé světové války deportováno 30 000 Židů, z nichž většina umřela v nedaleké Osvětimi, je výběr písně více než příznačný.