Prohlášení o přístupnosti

Na webových stránkách https://gymcl.cz jsou informace uveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením.

Gymnázium Česká Lípa se zavazuje k zpřístupnění svých webových stránek v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Tyto webové stránky jsou plně v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů co se týče obsahu povinně zveřejňovaného dle jiného právního předpisu v rámci výkonu působnosti v oblasti veřejné správy na úseku školství, vědy, výzkumu, vývoje, inovací, jiné tvůrčí činnosti a péče o děti a mládež nebo podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na povinně zveřejňovaný obsah webových stránek školy dostupné na adrese: www.gymcl.cz dle jiného právního předpisu v rámci výkonu působnosti v oblasti veřejné správy na úseku školství, vědy, výzkumu, vývoje, inovací, jiné tvůrčí činnosti a péče o děti a mládež nebo podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby obsah stránek byl přístupný i v alternativních webových prohlížečích. Vzhled prezentace je řešen pomocí CSS a je tak oddělen od poskytovaných informací.

Veškeré zveřejněné texty jsou definovány v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlížeče. Stránky jsou standardně ovladatelné, informace jsou sdělovány jednoduchým jazykem a srozumitelnou formou. K dispozici je vyhledávací pole umístěné v hlavičce stránky.

Na webových stránkách se mohou vyskytovat informace ve formátech:

  • DOC, XLS a PPT – jedná se o dokumenty vytvářené pomocí produktu MS Office společnosti Microsoft. Pro všechny tyto formáty je na stránkách společnosti Microsoft k dispozici prohlížeč, který si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat na Váš počítač, případně si můžete zdarma stáhnout kancelářský balík Open Office.
  • Dokumenty ve formátech DOCX, XLSX, PPTX – i v tomto případě společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče. V případě, že Váš operační systém nepodporuje instalaci těchto prohlížečů, kontaktujte emailem správce webu (admin@gymcl.cz) a domluvte s ním zaslání souboru v jiném formátu.
  • RTF – textový dokument, který dokáže zobrazit většina běžně používaných textových editorů.
  • PDF – dokumenty vytvářené pomocí produktu Adobe Acrobat (pro zobrazení těchto dokumentů doporučujeme prohlížeč Adobe Acrobat Reader – zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems, Inc.)
  • ZIP – komprimované dokumenty

 

Kontakt na správce portálu

Vaše informace o problémech se zobrazováním těchto stránek nebo náměty zasílejte na adresu admin@gymcl.cz.