Aktuálně

 • Máme první zlato!
  Už tři roky, tedy od úplného počátku, je Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) na naší škole neodmyslitelně spjata se jménem Šárky Aileen Kristek. Jen pár měsíců po zahájení svého studia na Gymnáziu v České Lípě se v roce 2020 zaregistrovala do programu, ve kterém mladí lidé ve věku 14 až 24 let po celém světě plní své … Pokračování textu Máme první zlato!
 • STUDENTSKÉ PREZIDENTSKÉ VOLBY – 2. KOLO
  Ve středu 18.1.2022 se u nás na gymnáziu uskutečnily studentské volby, které probíhaly na středních školách napříč celou republikou. Tyto volby nám posloužily jako studentský zkušební model reálných prezidentských voleb, jež proběhnou tento pátek a sobotu a rozhodnou o budoucím prezidentovi naší země pro nadcházejících 5 let.  
 • Florbalistky v krajském kole turnaje SUBTERRA CUP opět první
  V letošním školním roce se naše škola opět zúčastnila sportovní turnaje v rámci florbalového projektu  SUBTERRA CUP. Krajské kolo turnaje se konalo v Liberci 18. 1. 2023.
 • 1. B tvoří na sněhu
  Čerstvou sněhovou pokrývku letošního ledna využili naši prváci při výtvarné výchově k sochařské práci. Téma bylo volné,  a tak si každá skupinka přišla s vlastním nápadem.
 • Astronomická olympiáda 20. ročník
  I letošní rok se našem gymnáziu konalo školní kolo Astronomická olympiáda. Tentokrát se žáci sešli 20. prosince, při řešení velmi obtížných úloh mohli používat jakoukoli literaturu nebo internet. Na kompletní výsledky a porovnání s celou ČR jsme si museli počkat, ale vyplatilo se. 
 • ZŠ PARTYZÁNKA NA GYMPLU
  Vyzkoušet si jako host restaurace komunikaci s číšníkem a objednat si z jídelního lístku. Procvičit si slovní zásobu z oblíbeného televizního seriálu Wednesday a zahrát si karetní hru Addams Family. Zapracovat na scénáři hororového filmu a pak si i v něm v jeho verzi nahrané na mobil společně se studenty jedné třídy zahrát.
 • DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ (ve škole) – 1. 2. 2023 – 12.00 – 17.00
  Náplň „Dne otevřených dveří“ naleznete v dokumentu ZDE
 • Nový bufet
  V pondělí 9. ledna mohli naši žáci poprvé navštívit rekonstruovaný školní bufet. Po ukončení pronájmu předchozí nájemkyní došlo během vánočních prázdnin a na počátku roku k výrazným úpravám spočívajícím především ve výměně nábytku a nové výmalbě.
 • DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ – 19. 1. 2023 – ONLINE 13.00 – 15.00
  PŘIPOJIT SE (MS TEAMS)
 • Nové chromebooky v tiché studovně
  Na konci roku 2022 jsme pro žáky školy zprovoznili další nástroj na podporu výuky a vzdělávání – Google Workspace (dokumenty a formuláře a komunikační kanál společnosti Google). Od 3. ledna 2023 mohou naši studenti využívat tuto platformu také prostřednictvím notebooků s operačním systémem ChromeOS (tzv. chromebooky), které jsou nově instalovány v tiché studovně. Na celkem jedenácti … Pokračování textu Nové chromebooky v tiché studovně