Aktuálně

 • Krajské kolo olympiády z programování
  Také tradiční soutěž v programování proběhla letos distanční formou, a to ve čtvrtek 22. dubna 2021 rovnou krajským kolem. Naši školu reprezentovalo 5 žáků ve třech kategoriích (programování mladší žáci, programování mikrořadičů a programování webových stránek). A jak to dopadlo?
 • Škola opět ožívá
  V pondělí 3. května se do školy vrátili první žáci, studenti primy a tercie mají opět prezenční výuku. A v tomto týdnu nejsou ve škole sami, zároveň totiž probíhají přijímací zkoušky do 1. ročníku čtyřletého i osmiletého studia. Také maturanti přicházejí, aby absolvovali antigenní testy před písemnými zkouškami.
 • Výsledky krajských kol chemické olympiády
  V průběhu měsíce dubna proběhla postupně krajská kola Chemické olympiády všech věkových kategorií.  
 • Workshop virtuální roboti podruhé, tentokrát pohledem kvinty
  Tříhodinová aktivita začala poněkud nezajímavě, představováním absolventů fakulty, ale následný výklad plný života a hora aktivit, do nichž jsme byli zapojeni, rozhodně první dojem vylepšily.
 • Sexta programovala se SAP
  I přes těžkosti spojené s omezeními distanční výuky se naše gymnázium i nadále snaží organizovat pro naše studenty zajímavá setkání s odborníky z různých oblastí. Využili jsme nabídky Národní kanceláře DofE a v dubnu jsme zapojili studenty sexty do dvou na sebe navazujících on-line schůzek.
 • ChemQuest 2021
  I v letošním školním roce se žáci naší školy účastnili soutěže ChemQuest, kterou pořádá VŠCHT Praha. Oproti předchozím ročníkům se z důvodu nemožnosti osobního setkání nejen ve finále soutěže, ale i jednotlivých členů družstev, v průběhu příprav sice změnila pravidla, podstata soutěže však zůstala zachována. Letos bylo úkolem týmů natočit video, které představí experiment(y), na téma Chemie a potraviny v kategorii ZŠ a Chemie a historie … Pokračování textu ChemQuest 2021
 • Matematický Náboj 2021
  V pátek 23. dubna se tři naše družstva zúčastnila náročné mezinárodní soutěže pětičlenných týmů „Matematický Náboj“. Soutěž probíhala opět online – tentokrát v 10 evropských státech (Bělorusko, ČR, Maďarsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, SRN, Švýcarsko, Velká Británie), ke kterým se poprvé přidali také studenti z íránské metropole Teherán. Celkem se zúčastnilo více než 1100 školních … Pokračování textu Matematický Náboj 2021
 • Krajské kolo češtinářské olympiády
  Ve středu 7.4.2021 se konalo v distanční formě krajské kolo olympiády z českého jazyka. S radostí oznamujeme, že se naše studentka Alena Hluštíková z kvinty umístila na krásném třetím místě. Sice nepostupuje přímo do celostátního kola, ale na základě dalšího výběru podle dosažených bodů má na postup ještě šanci. Děkujeme a držíme palce. Mgr. Lenka Česenková
 • Chemická olympiáda ve školním a okresním kole
  Stejně jako většina soutěží se i Chemická olympiáda přesunula do online prostředí.   Prozatím proběhla ve většině případů pouze školní kola, nejmladší účastníci mají za sebou i kolo okresní a nejstarší účastníci i kolo krajské.  
 • Světový den vody
  Světový den vody 22. března již od roku 1993 každoročně připomíná, že je na světě více než miliarda lidí bez přístupu k pitné vodě, a že je voda jednou z nejdůležitějších surovin, která nám jako lidstvu byla svěřena.