Aktuálně

 • Noc vědců 2022 na našem gymnáziu
  V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V současnosti tato akce probíhá pod národní koordinací Ostravské univerzity a Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě. Jejím cílem je ukázat lidem, že věda není nudná, ale naopak je studnicí zajímavostí a … Pokračování textu Noc vědců 2022 na našem gymnáziu
 • SPORTOVNÍ KURZY TŘETÍCH ROČNÍKŮ
  V prvních zářijových týdnech se uskutečnily tradičně pořádané sportovní kurzy třetích ročníků.  Škola pro studenty nabízí vodácký a outdoorový kurz. Vodácký kurz na Vltavě si pro letošní rok vybraly třídy 3.A a 3.B, na outdoorový kurz do Zbraslavic vyjela třída septimy. 
 • Sportovní úspěchy v přespolním běhu a Středoškolském atletickém poháru. Postupujeme na kraj!
  Přespolní běh  Za chladného a deštivého počasí se konalo ve středu 14.září na Rasově Hůrce okresní kolo v přespolním běhu. Ve velké konkurenci dvanácti českolipských základních škol obsadila naše dívčí družstva velmi pěkná umístění.  
 • Evropský rok mládeže: Meeting of Directors General for Youth
  Ve dnech 19. – 20. září 2022 proběhla v rámci českého předsednictví v prostorách pražského hotelu  Diplomat jednání vrchních ředitelů odpovědných za oblast mládeže (DG Youth). Přítomni byli zástupci všech členských států Evropské unie, vybraní zástupci Rady Evropy, Evropské komise a Generálního sekretariátu Rady EU a také lidé z vedení České rady dětí a mládeže, Domu zahraniční spolupráce … Pokračování textu Evropský rok mládeže: Meeting of Directors General for Youth
 • Exkurze do Drážďan
  Dne 19.9. se třída 2.A spolu s pedagogickým dozorem sestávajícím z paní Daniely Hronzové a Jany Pěčové vydala na prohlídku historického centra města Drážďan.  
 • VODÁK 2022
  Jednoho pondělního rána, kdy se každý student těší na nový školní týden, jsme vyrazili v brzkých ranní hodinách, za doprovodu vycházejícího slunce, vstříc novým dobrodružstvím na druhou stranu naší republiky. Po několika přestupech, kávových pauzách a výlukách na trati jsme konečně nastoupili do lokálního vlaku, který nás dovezl až na místo nalodění, do Vyššího Brodu, a … Pokračování textu VODÁK 2022
 • ZLATÁ EXPEDICE DOFE: HVĚZDNÁ VÝPRAVA ZA HRANICEMI ČR
  V posledním červencovém týdnu letošního roku jsem společně se svými zlatými DofE kolegy z Olomouce, Chomutova, Ostravy a Slaného podnikla čtyřdenní dobrodružnou expedici na Slovensku. S cílem pozorovat letní noční oblohu jsme vyrazili do Národního parku Poloniny, který je z pohledu světelného znečištění jednou z nejtmavších oblastí v Evropě. V čele našeho šestičlenného týmu stál Mgr. Jan Poštolka, který … Pokračování textu ZLATÁ EXPEDICE DOFE: HVĚZDNÁ VÝPRAVA ZA HRANICEMI ČR
 • Adaptační kurz 2022
  Devadesát dětí a s nimi průběžně také deset učitelů se zúčastnilo adaptačního kurzu pořádaného pro žáky, kteří letos nastoupili ke studiu na gymnáziu. Tento kurz se již tradičně konal v rekreačním středisku Aero Holany, které obklopuje malebná příroda.
 • ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU
  Ve čtvrtek 1. 9. 2022 jsme zahájili školní rok 2022-2023 se 458 žáky v 16 třídách. Nově nastupující žáky 1. ročníku čtyřletého i osmiletého oboru přišel přímo do tříd přivítat také statutární náměstek hejtmana Libereckého kraje Ing. Jan Sviták.
 • Školní rok jsme uzavřeli hezky
  30. červen, 8.00, tělocvična školy – prostorem zní skladba Yellow Submarine, neoficiální hymna naší „žluté ponorky“ a scházejí se žáci všech tříd i všichni učitelé. Po tříleté pauze letos můžeme ukončit školní rok tak, jak jsme byli před covidem zvyklí – společným setkáním, rozloučením a předáním výročních cen školy za rok 2021-2022.