Aktuálně

 • MaSo 2022
  Ve středu 11. 5. 2022 se na naší škole po covidové pauze opět konalo MaSo – MAtematická týmová SOutěž pořádaná Matfyzem. V ní soutěžící neřeší jen úlohy z matematiky, ale zároveň hrají doprovodnou hru, jež se výrazně podílí na konečném pořadí týmu, a která má za úkol prověřit taktické uvažování či schopnost odhadnout chování ostatních … Pokračování textu MaSo 2022
 • Maturitní didaktické testy úspěšné na 100 %
  V neděli 15. 5. mi připadla milá povinnost elektronicky předat výsledky letošních didaktických testů z českého jazyka a literatury, z anglického jazyka a z matematiky maturantům ze tříd oktáva A, 4. A a 4.B. Povinnost o to milejší, že oproti obecnému konstatování Cermatu (zadavatele těchto testů) o vzrůstu neúspěšnosti  u státních maturit  na naší škole u těchto povinných zkoušek … Pokračování textu Maturitní didaktické testy úspěšné na 100 %
 • Chcete cestovat levně? 1.B připravila tipy, jak na to…
  Cestujete rádi? Baví Vás poznávání nových kultur, ale nemáte prostředky na to, abyste platili drahé hotely, dopravu a stravování? Pak jste na tom podobně jako miliony studentů po celém světě a my pro Vás máme inspiraci.
 • Další vítězství v krajském kole Biologické olympiády
  Ve čtvrtek 12. května proběhlo v Liberci krajské kolo Biologické olympiády kategorie C (8. – 9. třída). Českolipský okres reprezentovala trojice našich kvartánů. A vedli si velmi úspěšně. Zvítězila Sandra Schacherlová, na 2. místě skončil se ztrátou pouhého 0,5 bodu Pavel Prokop. Pěkného výsledku dosáhla i Katka Krejčové, která obsadila 5. příčku.  Děkujeme za skvělou reprezentaci školy  Lenka … Pokračování textu Další vítězství v krajském kole Biologické olympiády
 • Slavnostní ceremonie DofE
  V krásném prostředí knihovny Severočeského muzea v Liberci si 12. května 25 studentů z Libereckého kraje převzalo ocenění a speciálně vyrobené brože ze SŠ obchodu a služeb v Jablonci nad Nisou za úspěšné dokončení svých výzev v programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE).
 • Když záření léčí aneb současná radioterapie
  Dne 21.4.2022 jsme na půdě gymnázia opět přivítali návštěvu z Jaderné fakulty ČVUT Ing. Ondřeje Kořistku. Programu se zúčastnilo cca 50 studentů, kteří velmi pozorně a se zájmem sledovali výklad doprovázený soutěží o radioaktivní skleničky. Bylo to bezvadné.
 • UKLIĎME ČESKO
  V rámci projektu „Ukliďme Česko“ se skupina studentů z kvarty, sexty a 2.B vydala do okolí tůní, které spravuje Muzeum v České Lípě. Jedná se o lokalitu, která je domovem čolka velkého.
 • Poděkování zástupců města
  V úterý 3. května jsme ve škole přivítali milou návštěvu z Městského úřadu v České Lípě – pana Michala Prokopa, radního města, a paní Květu Menclovou, vedoucí informačního centra.
 • Studenti v soutěži ChemQuest opět excelovali
  Účastníci chemického kroužku se již tradičně zapojili do soutěže ChemQuest, kterou pořádá VŠCHT Praha. Vytvořili 4 týmy, dva v kategorii ZŠ a dva v kategorii SŠ, a natočili videa s experimenty. V SŠ kategorii byla letošním tématem „Chemie v hobbymarketu“ a v ZŠ kategorii „Chemie a zima“.
 • Projekt H2Ac4Schools pokračuje
  Po dvouleté odmlce ožívají utlumené projekty všeho druhu. Jedním z nich je závodění s RC modely na vodíkový pohon. Jak jezdit úsporně a zároveň rychle? To je ta základní otázka, kterou musí vyřešit nový tým závodníků ve složení Filip Peřina, Šimon Vápeník a Jiří Moravík.