Aktuálně

 • Exkurze Polsko, SRN – 2. den
  Exkurze Polsko, SRN – pátek 26. května Druhý den ráno jsme v hostelu posnídali a poté nastoupili do autobusu, který nás zavezl do solného dolu v nedalekém městečku Wieliczka. Nejprve jsme museli sestoupit několik desítek  pater po dřevěných schodech. Během 3,5 km dlouhé prohlídky nám paní průvodkyně v angličtině představila historii dolu a souvislosti s Krakowem.
 • Exkurze Polsko, SRN – 1. den
  Historicko-geografická exkurze Polsko, SRN – čtvrtek 25. května Koncem května jsme opět po roce vyrazili poznávat krásy sousedních zemí. Po loňské návštěvě Bratislavy a Vídně jsme letos zamířili severněji – hlavním cílem byl Krakow a jeho okolí. Na zpáteční cestě jsme se stavili také v SRN.
 • ÚSPĚŠNÉ PRVNÍ KOMUNITNÍ SETKÁNÍ
  Ve čtvrtek 1. června byl zahájen cyklus komunitních setkání, která spočívají v návštěvě zajímavého hosta a možnosti s ním besedovat. Tuto aktivitu pořádá Sdružení pro Gymnázium, z. s., ve spolupráci se studentským parlamentem a samozřejmě i se školou samotnou. Jejím cílem je více otevřít gymnázium veřejnosti, i přes jeho poněkud nepříznivou geografickou polohu na okraji města. Společně … Pokračování textu ÚSPĚŠNÉ PRVNÍ KOMUNITNÍ SETKÁNÍ
 • Informace pro přijaté uchazeče
 • Okresní kolo Archimédiády
  Ve čtvrtek 25. 5. 2023 proběhlo na Gymnáziu Česká Lípa okresní kolo Archimédiády – Fyzikální olympiády kategorii G pro sedmé třídy.  Celkem se z celého okresu účastnily 4 základní školy a jedno gymnázium.
 • EKOKŘEČCI postupují do NÁRODNÍHO KOLA
  Studenti přírodovědného kroužku Ekokřečci se zúčastnili krajského kola soutěže Zlatý list. Soutěž probíhala formou stezky, na které byla stanoviště různých přírodovědných oborů (např. zoologie, botanika, geologie, lesnictví, ekologie), kde účastníci zodpovídali otázky a určovali přírodniny. Součástí soutěže bylo i hodnocení práce pro přírodu.
 • Krajské kolo přeboru škol v orientačním běhu
  Motto soutěže: Orientační závod je určen pro všechny chytré sportovce, kteří drží v ruce mapu a buzolu a vědí, co s těmito předměty při běhu dělat………
 • PRVNÍ KOMUNITNÍ SETKÁNÍ POD ŠPIČÁKEM PRO ŽÁKY, RODIČE I VEŘEJNOST
  Sdružení pro Gymnázium Česká Lípa, zapsaný spolek, pořádá ve spolupráci se studentským parlamentem a vedením školy první komunitní setkání, a to ve čtvrtek 1. června od 17 hodin v jídelně školy. Tématem setkání budou regionální dějiny a jako host na něm vystoupí Mgr. Tomáš Cidlina, autor knihy Leipsche, který se specializuje na problematiku česko-německých vztahů ve … Pokračování textu PRVNÍ KOMUNITNÍ SETKÁNÍ POD ŠPIČÁKEM PRO ŽÁKY, RODIČE I VEŘEJNOST
 • MaSo 2023
  Ve středu 10. května se na naší škole uskutečnila matematická soutěž MaSo. Jedná se o unikátní spojení nejen matematiky, ale také strategie, neboť soutěžící proměňují vypočítané příklady za tahy ve hře. Tématem letošního ročníku bylo bludiště, v němž se jednotlivé týmy vyhýbaly duchům a sbíraly předměty.
 • Odznak všestrannosti olympijských vítězů, výborné výkony našich sportovců a postup na republiku!
  V roce 2019 jsme se naposledy účastnili celorepublikově oblíbené soutěže s názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Soutěž je určena pro žáky nižšího gymnázia (tedy tříd primy až kvarty).