Robosoutěž 2026

Ve středu 22. dubna jsme se vypravili s osmi žáky a jejich LEGOroboty do Prahy na ČVUT na tamní Robosoutěž. Zadáním letošního ročníku bylo přesunout na hřišti tetrisové kostky do určených zón, rozčlenit je podle barev a ideálně z nich poskládat ještě čtverec. Letošní ročník překvapil patrně největší účastí za poslední roky, když se na místě sešlo na 50 soutěžních týmů z celé republiky. Naše tři týmy (dva z tercie a jeden z kvarty), coby jediní zástupci z Českolipska, se mezi konkurencí neztratily. Posbíraly a správně přesunuli vždy alespoň část kostek a uhrály tak důležité body. Nejlépe se dařilo týmu „Mildů“ z tercie ve složení: Vítek Qualizza a Milan Nefedov, kteří po třech kolech soutěže svým stabilním výkonem 52 bodů uhráli nakonec solidní výsledek 156 bodů a celkově dosáhli 23. místo. Na postup do prestižního vyřazovacího kola to letos sice nestačilo, ale i tak jde v republikové soutěži o dobrý výsledek. Ostatním dvěma týmům se dařilo o něco méně a skončily v druhé polovině startovního pole. V každém případě si ale naši žáci soutěž užili, byť největším vrcholem dne bylo nakonec, zejména pro naše terciány, střížkovské dětské hřiště.