V letošním roce se naší škole podařilo získat dotaci z „Rozvojového programu Podpora environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty ve školách v roce 2008“ vyhlášeného MŠMT.
Cílem projektu bylo založení školní minibotanické zahrady a následné využití pěstovaných rostlin jako materiálu pro výuku biologie. Na vlastní realizaci projektu se podíleli studenti tercie A. V 1. etapě vybudovali záhony, vysadili rostliny a opatřili je popisnými cedulkami. O tyto rostliny studenti dále pečují. Ve 2. etapě (na jaře) budou vysazovat rostliny, které si sami vypěstují ze semen.
Rostliny budou využívány zejména pro praktická cvičení. Vyučující biologie k nim vytvořili prezentace, pracovní listy a laboratorní návody. Tyto materiály budou využity i v činnostech přírodovědného kroužku.
Zkvalitnění výuky napomohlo i nové vybavení laboratoře biologie, na jejíž modernizaci jsme využili část získané dotace. Za finančního přispění školy jsme zakoupili 15 nových mikroskopů.
Součástí projektu bylo i mapování rostlin v okolí školy, do kterého se studenti aktivně zapojili. Rostliny nafotili, určili a připravili prezentace. Tento materiál jsme využili i v biologicko-anglickém projektu partnerství škol eTwinning (http://twinspace.etwinning.net/launcher.cfm?lang=en&cid=20533).
Projekt také přispívá k naplnění ŠVP (konkrétně se jedná o kapitoly „Příroda kolem nás"; „Léčivé rostliny a jejich využití").
Lenka Tulková
Prohlédněte si výstupy projektu ve formě prezentací: