Studovat v USA není nemožné!

V pondělí 10.června  2013 proběhla na naší škole přednáška o možnostech studia v USA.

Pozvali jsme zástupce Fulbrightovy komise, mezivládní organizace pro vzdělávací výměny s USA, Ing. Jakuba Tesaře, a českého studenta prestižní americké vysoké školy, Vladimíra Chloubu, který studuje na Connecticut College. Ing.Jakub Tesař seznámil studenty naší školy s možnostmi, které mají, chtějí-li strávit rok studia střední školy ve Spojených státech, a dále se zaměřil na postup při výběru studia vysoké školy v USA.

Vladimír Chlouba, který má bohaté zkušenosti se studiem v zahraničí (USA, Dánsko), poutavým způsobem vylíčil svou cestu za splněním snu o studiu na prestižní americké univerzitě. Zdůraznil nutnost jít si za svým cílem a udělil studentům mnoho praktických rad, jak onu dlouho cestu dovést do úspěšného konce.

Mgr.Petra Švajdová