Šárka Pospíšilová na MŠMT

Studentka druhého ročníku naší školy Šárka Pospíšilová má za sebou událostmi nabitý měsíc. Po svém úspěšném vystoupení v živém vysílání pořadu „90“ na programu ČT24, který můžete zhlédnout pod tímto odkazem  (ZDE ), byla naše úspěšná Dofačka pozvána na recepci na Ministerstvo mládeže a tělovýchovy České republiky.

Pozornosti MŠMT neunikla informace o velkém úspěchu českých účastníků programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE), kteří reprezentovali Českou republiku na Globálním summitu mládeže, a pozvalo vybrané účastníky na setkání se státním tajemníkem PhDr. Jindřichem Fryčem a náměstkem pro řízení sekce vzdělávání a mládeže Mgr. Jaromírem Beranem. Do Velkého zrcadlového sálu sídla MŠMT na Malé straně doprovodil úspěšné studenty ředitel programu DofE Česká republika Mgr. Tomáš Vokáč, PhD. Po úvodním projevu státního tajemníka a příspěvku ředitele Dofe dostali prostor jednotliví účastníci summitu. Představitelé MŠMT se zajímali o jejich osobní dojmy z proběhlé mezinárodní akce, ale i zkušenosti s účastí v programu Dofe, a ocenili studenty diplomem za vynikající reprezentaci České republiky a drobnými dárky. Druhá část setkání se nesla v neformálnějším duchu debat mezi studenty a malého občerstvení.

Děkujeme Šárce za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Petra Švajdová