Vysokoškoláci na gymnáziu

Dne 20. prosince 2022, v poslední vyučovací den před zimními prázdninami, uvítala naše škola některé absolventy. Po dvou letech se totiž opět konala akce, kterou z nedostatku lepšího názvu označujeme jako „burza vysokých škol“. Absolventi, obvykle vybavení od svých nynějších škol letáčky, poskytovali našim nynějším žákům informace o studiu na školách a oborech, kde studují. Takto podané informace jsou pro žáky určitě stravitelnější, než kdyby jim něco přednášel pověřený úředník z vysoké školy. Často si účastníky ještě pamatují jako starší spolužáky a nebojí se zeptat se jich i na různé průvodní detaily studia a oboru, o kterém uvažují. Letos se sešlo asi patnáct zástupců vysokých škol. Kromě toho naši školu navštívili zástupci Střední a vyšší odborné školy zdravotní v Liberci a proběhla také velmi zajímavá přednáška zástupce Měřičského ústavu v Litoměřicích, jež byla nabídkou možného zajímavého uplatnění pro absolventy.

Všem účastníkům děkujeme a těšíme se, že v příštím roce opět přijedou.

Mgr. Martin Aschenbrenner