Konference Multilingualism 2012 na Kypru

Ve dnech 26.-29. září se Mgr. Helena Paszeková zúčastnila evropské konference s názvem Multilingualism 2012. Akce se konala v kyperském Limassolu a byla spojena s představením úspěšných projektů, které v uplynulém desetiletí získaly ve svých zemích Evropskou jazykovou cenu Label. Každá země však  mohla   vyslat  pouze jeden  projekt,  tím více nás tedy těší, že Národní agentura pro evropské vzdělávací programy (NAEP)  vybrala za toto období projekt Lanterna Futuri, jehož jsme spolupartnerem společně s polskou a německou stranou. Cenu Label jsme získali v roce 2008.

Konference probíhala v důstojném prostředí Evagoras Lanitis Centre a jednání se nesla v duchu myšlenky co nejširšího všestranného vícejazyčného vzdělávání, a to nejen ve školách. Každý projekt měl svůj prezentační stánek a v průběhu akce docházelo k cenným výměnám informací, diskusím a to je velmi užitečné jako  inspirace do další práce. Českou republiku tedy zastupoval projekt Lanterna Futuri a osobně Helena Paszeková a Mgr. Petra Sochová za o.s. Lužický horský spolek( jako další organizátor projektu) a do třetice Bc. Jana Votrubová za NAEP. Nakonec bylo zástupci Evropské komise vybráno pět nejlepších projektů,  které získaly evropskou cenu. Ten náš mezi nimi sice nebyl, ale všech zbývajících 25 projektů bylo oceněno jako nejlepší v rámci svého státu. Takže my máme skleněnou plaketu s nadpisem Evropská jazyková cena Label 2012 – Nejlepší projekt České republiky.

Náš projekt Lanterna Futuri pokračuje samozřejmě i v tomto školním roce – již 4. října jedou na plánovací seminář učitelé, studentské dílny pak proběhnou v listopadu (jede třída VI.B) a poté v březnu 2013 (třída VI.A).

Ve fotogalerii naleznete několik snímků z konference.

{gallery}lim2012:::0:0{/gallery}