Netradiční školní den aneb Udělej si rozvrh

V pátek 18. 11. jsme po dvouleté vynucené pauze opět mohli uspořádat studentský den jako připomínku 17. listopadu a zároveň uzavřít první čtvrtletí tohoto školního roku. 

Letošní netradiční oslava původně studentského svátku byla připravena tak, že místo klasických vyučovacích hodin si naši žáci sestavili denní rozvrh sami, a to z více než 30 nabízených aktivit, které připravili učitelé, částečně si ke spolupráci pozvali i odborníky. Školu tak navštívil bankéř s přednáškou o finanční gramotnosti, vulkanolog vyprávěl o sopkách a pracovník Filozofického ústavu Akademie věd seznámil zájemce s touto vrcholnou vědeckou institucí a přiblížil též zásady psaní odborných studentských prací (Středoškolská odborná činnost).  Online probíhala prezentace o energetice. 

Zcela jiný charakter pak měly aktivity sportovní – bruslení, badminton či volejbalové zápasy mezi studenty či učiteli. Další aktivity byly zábavné či populárně naučné – například turnaj v sudoku, matematické deskové hry Smart Games, pokusohraní v chemické laboratoři, přírodovědné pexeso a mikroskopování, komunikační hry a kvízy v angličtině, cestovatelská povídání s promítáním, historická procházka městem, fyzikální hrátky, rychlokurz španělštiny, návštěva městské knihovny nebo G kvíz. Na své si přišli i ti, které zajímá robotika, 3D tisk nebo fotografování.  

Velký zájem byl samozřejmě o vystoupení studentských kapel, které celé dopoledne hrály ve vestibulu školy. 

Nezapomněli jsme ani na dobrovolnictví a charitativní aktivity. Kdo chtěl, mohl se zapojit do DofE (Cena vévody z Edinburgu), mohl též pro ostatní napéct slané i sladké zákusky či vyrobit vánoční dekorace a ozdoby. Prodejem těchto výrobků se vybralo celkem 10 000 Kč. Tyto prostředky budou předány potřebným, rozhodovat o tom bude studentský parlament. 

Následující fotografie svědčí tom, jak pestrý a úspěšný den to byl. Společně jsme si jej ve škole opravdu užili. 

 Mgr. Helena Paszeková, ředitelka školy