Krajské kolo CORNY atletického poháru 2016

Studenti našeho gymnázia se i letos probojovali do krajského finále CORNY atletického středoškolského poháru, jak v kategorii dívek, tak i chlapců. A stejně jako v minulých letech si lépe vedly dívky, které získaly 6500 bodů a obsadily čtvrté místo. Chlapci byli s 6608 body osmí.

Družstvu dívek nejvíce body přispěla Eliška Oswaldová, která běžela 60 m za 8,36 s a 200 m za 27,89 s. V běhu na 200 m navíc obsadila velice pěkné třetí místo. Adéla Veselá zaběhla 800 m za 2:38,38 min, Jana Kuliková skočila 141 cm do výšky, atd. Důležité byly všechny body.

V družstvu chlapců si výborně vedl Josef Zátka v běhu na 1500 m časem 4:45,71 min, Marek Březina poslal kouli na metu 12,47 m a obsadil výborné třetí místo, Milan Klimeš také úspěšně bodoval v kouli, výkonem 11,53 m, Filip Štětina a Libor Tandera běželi 100 m shodně za 12,48 s, atd. I zde bojovali na plno všichni naši sportovci.