Soutěž pro překladatele na naší škole

 Překladatelská soutěž Juvenes Translatores je určena pro 17leté studenty (narozené pouze v roce 2001) ze středních škol se sídlem v Evropské unii. Hlavním organizátorem soutěže je Generální ředitelství pro překlady Evropské komise. Z každé země se může zúčastnit pouze omezený počet škol a jejich výběr provádí Evropská komise losováním. Letos byla opět vybrána také naše škola.

Vzhledem k tomu, že rok 2018 byl vyhlášen Evropským rokem kulturního dědictví, bude úkolem soutěžících přeložit ze zvoleného jazyka EU jednostránkový text na toto téma.

Pro překlad si lze vybrat kteroukoli z 552 jazykových kombinací, které nabízí 24 úředních jazyků EU. Rozhodně však doporučujeme překládat do svého mateřského jazyka či do jazyka, který soutěžící ovládá nejlépe.

Pět nejúspěšnějších autorů ze školního kola postoupí do celoevropského kola, které se koná ve čtvrtek 22. listopadu 2018 od 10:00 do 12:00.

Po soutěži posoudí práce překladatelé z Evropské komise a vyberou za každou zemi jednoho vítěze. Autoři jednotlivých vítězných překladů budou na jaře 2019 pozváni do Bruselu na slavnostní předání cen. Navštíví také Generální ředitelství pro překlady, kde mohou blíže poznat práci profesionálních překladatelů Evropské komise a zároveň budou mít možnost se setkat se svými vrstevníky z ostatních zemí, kteří také v soutěži prokázali mimořádný jazykový talent.

Narodili jste se v roce 2001 a baví vás jazyky?

Chcete si vyzkoušet povolání překladatele?

Přihlaste se do soutěže Juvenes Translatores a využijte svůj talent.

Více informací a přihlašování u Mgr. Evy Angolaresové

Podmínky soutěže + informace: http://ec.europa.eu/translatores/Sociální sítě: https://www.facebook.com/translatores

Evropský rok kulturního dědictví https://europa.eu/cultural-heritage/