SPORTOVNÍ KURZY TŘETÍCH ROČNÍKŮ PROBĚHLY NAVZDORY KORONAVIRU

Každoroční sportovní kurz pořádaný na úvod školního roku pro třetí ročníky se uskutečnil i letos, a to navzdory strašáku jménem Covid-19. Dvě třídy tak vyrazily na adrenalinový kurz do Březové u Třebíče, jedna třída na vodácký kurz na Vltavu. Pobyt na čerstvém vzduchu, fyzická aktivita, dobrá parta …všechno klapalo a koronaviry u nás neměly šanci.

    Třídy 3.B a 7AV se účastnily týdne plného adrenalinových aktivit uprostřed lesů v Březové. V objednaném programu pod názvem Pandora, který obsahuje např. disciplíny: armygame, lukostřelbu, jízdu na raftech, lezeckou stěnu, bungee-trampolíny, bungee running, paintball, vysokolanové centrum, jízdu na koních, noční hru, démonickou lanovku nebo free fall, si studenti vyzkoušeli svoji zdatnost i dovednosti, když u většiny z nich bylo zapotřebí dodat si odvahy, vzájemně spolupracovat, nebát se výšek a také spolehnout se jeden na druhého. Oběma třídám vyšlo krásné počasí a kurz si náležitě užily.

   Třída 3.A se vydala tradičně na jih Čech, sjíždět Vltavu v úseku mezi Vyšším Brodem a Boršovem. Kromě sportovní části – plavby po Vltavě a zdolávání oblíbených jezů, měli studenti v programu i část kulturně-poznávací. Navštívili hrad Rožmberk, s průvodcem absolvovali prohlídku Českého Krumlova a poblíž si prohlédli i technickou zajímavost – grafitový důl. I k vodákům bylo letos počasí milosrdné, slunečné a bez deště… jen ta přece jen chladnější zářijová rána😊 ve stanech byla malým handicapem celé jinak vydařené akce.

Mgr. Kamila Chýlová